Sons of the Forest erken erişim sürümüyle geliyor

Sons of the Forest erken erişim sürümüyle geliyor
Sons of the Forest geliştiricileri oyuncuları daha fazla bekletmek istemiyor. Gecikmeyi önlemek amacıyla erken erişim sürümüyle geliyor.

Sons of the Forest geliştiricisi Endnight Games, oyuncuları bekletmek istemedi. Gecikmeyi önlemek amacıyla farklı bir yola başvurdu. Oyunun geliştirme aşamasında oyuncuların da devreye girmesini istedi. Böylece alınan bir kararla Sons of the Forest erken erişim sürümüyle oyuncuların karşısına çıkıyor. Daha önceden 23 Şubat olan oyunun asıl çıkış tarihi, erken erişim olarak değişikliğe uğradı. Geliştirici stüdyo, Sons of the Forest'ın geliştirme sürecine dair planlarını Steam üzerinden bir gönderi aracılığıyla paylaştı. Oyunu geliştirme aşamasında topluluğun yardımını çok istediklerini belirtti.

sons-of-the-forest-erken-erisim-surumuyle-geliyor

Tekrar ertelenmek istenmediğinden Sons of the Forest erken erişim sürümü alıyor

Endnight Games, Steam üzerinden uzun bir gönderi paylaştı. Gönderide şu ifadeler yer aldı;

"Sons of the Forest, geliştirmeye başladığımızdan bu yana uzun bir yolculuk oldu. Şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve karmaşık oyun haline geldi. Eklemek istediğimiz daha çok şey var; öğeler, yeni mekanikler, oyun dengesi ve daha fazlası. Tekrar ertelemek istemiyoruz ve bunun yerine topluluğu bu projenin devam eden gelişimine dahil etmeye ve çıkış tarihi olan 23 Şubat'ı korumaya karar verdik. The Forest, çoğunlukla topluluk ve oyuncuların bizlerle paylaştığı öneriler, geri bildirimler ve hata raporları sayesinde büyük bir başarıya dönüştü. Gerçekten heyecanlıyız ve oyuncuların bunu nihai hayatta kalma korku simülatörü yapmak için bu yeni yolculuğa bizimle birlikte gelmek isteyeceklerini umuyoruz."

Sons of the Forest, 2014 yılında piyasaya sürülen The Forest adlı oyunun devamı niteliğini taşıyor. 2019 yılında ilk kez duyurulan oyun, daha fazla geliştirilmek istenmesi nedeniyle 2022 yılında iki kez ertelendi. Sons of the Forest, önceki oyuna göre iyileştirme almış gibi duruyor. Gelişmiş yapay zeka düşmanları, tepki veren ekosistem dahil daha pek çok konuda iyileştirmeler var. Oyun, esnek bir ekosistem geliştirme hedefiyle, ilk oyunun her yönünü geliştiriyor. Hatta mevcut yapının üzerine inşa etmiş gibi duruyor. 23 Şubat'ta oyuncuların karşısına çıkacak Sons of the Forest'ı Steam üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz.

Sizler oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!