Ruffian Games, Rockstar ile yeni oyunlar üzerinde çalışıyor

Rockstar Games‘in birden fazla proje üzerinde çalıştığına dair söylentiler doğrulandı. Özellikle Crackdown 2 ile tanınan İngiltere merkezli bağımsız stüdyo Ruffian Games’in Rockstar ile birlikte yeni oyunlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ruffian Games sosyal medya paylaşımında ekibin işe alımlara başladığını duyurdu.

Kısa bir süre önce Ruffian Games’in Rockstar’a bağlı projeler için açık pozisyonları olduğunu bildirdi. Bu pozisyonlar genel olarak Mühendislik alanında. Haberin ortaya çıkmasının ardından Ruffian Games Twitter sayfası ortaya çıkan bilginin doğruluğunu onayladı.

Ruffian Games’in Rockstar ile uzun bir geçmişi var. Bağımsız stüdyonun geliştiricilerinden bazıları bir zamanlar Manhunt ve Grand Theft Auto gibi oyunlar üzerinde çalışan Rockstar ekibinin bir parçasıydı. Ruffian daha önce deekip olarak çok çeşitli oyunlar üzerinde çalıştı. Stüdyonun iş birliği yaptığı çalışmaların tümü Microsoft Studios’a bağlıydı. Örneğin; Halo: The Master Chief Collection‘ın geliştirilmesinde 343 Industries’e yardım etti.

Şu anda Ruffian’ın Rockstar’a ne şekilde ve hangi oyunlar için yardım edebileceği bilinmiyor. Ama elbette bazı olasılıklar da var. Söylentiler son zamanlarda özellikle Bully 2 üzerinde yoğunlaşıyor. Ayrıca GTA 6 beklentileri de yeni nesil konsollarla birlikte alevlendi. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!