New York Oyun Ödülleri "Yılın Oyunu Ödülü" Sahibi Belli Oldu

New York Oyun Ödülleri "Yılın Oyunu Ödülü" Sahibi Belli Oldu
New York Oyun Ödülleri'nin 12.si sona erdiğinde, FromSoftware'un popüler ARPG oyunu Elden Ring, Game of the Year (Yılın Oyunu) ödülünü bir kez daha kazandı.

Elden Ring, en son New York Oyun Ödülleri'nin en sonuncusunda bir başka "Yılın Oyunu" ödülünü kazandı. FromSoftware'un popüler RPG oyunu, Ocak ayının başlarında The Last of Us 2'nin GOTY rekorunu kırdı ve sektör tarihinde en çok bu türde ödül kazanan oyun oldu. New York Oyun Ödülleri, New York Videogame Critics Circle tarafından her yıl düzenlenen bir etkinliktir ve Big Apple'da ve çevresinde oyun gazeteciliği ve ilgili eğitimin tanıtımına adanmış bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. 2023 yılına kadar NYVGCC, 12'nci New York Oyun Ödülleri gösterisini düzenledi.

New York Oyun Ödülleri Elden Ring İçin 2 Ödül Verdi

Elden Ring , Yılın En İyi Oyunu dalında Big Apple Ödülü'nün yanı sıra 17 Ocak gösterisinde En İyi Dünya dalında Özgürlük Heykeli Ödülü'nü de (Statue of Liberty Award for Best World) aldı. 12. New York Oyun Ödülleri'nde iki ödül kazanan tek oyundu. Etkinliğin diğer öne çıkan kısımlarına gelince, "En İyi Indie Ödülü" Vampire Survivors'a giderken, God of War Ragnarok ve Marvel Snap sırasıyla "En İyi Senaryo" ve "En İyi Mobil Oyun" ödüllerini aldı.

Bu son başarı ile, Elden Ring şimdi toplam 325 'Game of the Year' ödülüne sahip. Bu durum 2020 yılında çıkan Naughty Dog oyunu 'The Last of Us 2'den daha fazla. Bu tarihi başarıya rağmen, dikkat etmeniz gereken önemli bir bağlam noktası, mevcut 'Game of the Year' ödül sayısının şu anda tüm zamanların rekor seviyesinde olduğudur. Başka bir deyişle, Elden Ring 'Grand Theft Auto: Vice City' veya 'The Legend of Zelda: Ocarina of Time' gibi kült klasiklerden daha fazla ödül kazandığı.

Bu, FromSoftware'un tekrar eleştirmenler tarafından övgü alan ve neredeyse evrensel olarak sevilen bir aksiyon RPG'si yayınladığı gerçeğini değiştirmiyor. Önceki oyunu olan 'Sekiro: Shadows Die Twice' bazı en yüksek profilli endüstri ödüllerini kazanarak benzer global başarıya ulaştı.

Japon stüdyosu FromSoftware şu anda 'Armored Core 6: Fires of Rubicon' üzerinde çalışmaktadır. Oyun 2023 yılında PC ve konsol için çıkması planlanmaktadır. Serinin son yıllarda yaptığı gibi, 'Armored Core 6: Fires of Rubicon' da Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanacak.

Elden Ring şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut.