Kojima, Death Stranding için lansman etkinliği yapmak istiyor

Hideo Kojima 1 Eylül’de Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in 4. yıl dönümünü kutladı. Yaratıcı Yönetmen geçtiğimiz gün serideki son oyunu hatırlatan bir paylaşım yaptı. Kojima ayrıca 2015’teki lansmanı o zamanlar doğru şekilde kutlayamadığı için de dert yandı. 2010 yılında çıkan Metal Gear Solid: Peace Walker’ın aksine, Metal Gear Survive V için lansman partisi yapılmadı. Eğer Kojima’nın bir planı varsa Death Stranding‘te tarih tekerrür etmeyecek. Yönetmen Kasım ayında çıkacak yeni oyunu için lansman etkinliği sunmak istiyor.

Death Stranding için düşünülen lansman etkinliği düzenlenip düzenlenmeyeceği şimdilik belli değil. Ancak Hideo Kojima aşağıdaki Twitter paylaşımında bu tür bir etkinliğe ev sahipliği yapmak istediğini açıkça belirtti:

“4 yıl önce bugün Metal Gear Solid V’nin çıktığı gündü. Bu fotoğraf bir mağazaya gizlice girdiğimde çekildi. Death Stranding 8/11’de çıktığında 4 yıl sonra ilk oyunum olacak. Lansman etkinliğini 9 yıl sonra ilk kez yapmak istiyorum. En son 2010 yılında Peace Walker için düzenlenmişti.”

Hideo Kojima’nın paylaşımında da belirttiği gibi oyunlar için lansman etkinlikleri eskisi kadar popüler değil. Ancak bu tür kutlamaları geri getiren neden Kojima olmasın? Ne de olsa Death Stranding oyun dünyasında dönüm noktası olarak görülüyor.

Death Stranding 8 Kasım 2019’da PlayStation 4‘e özel olarak gelecek. Ardından yayıncı Titan Book 12 Kasım’da resmi sanat kitabı The Art of The Death Stranding’i 35.95 dolardan satışa sunacak.