Infinity Ward’dan Call of Duty Oyuncularına Hile Uyarısı

Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone, her çevrimiçi çok oyunculu oyunda olduğu gibi hilecilerden muzdarip. Ancak Infinity Ward hileyle mücadelede adımlar atmaya devam edeceğini açıklayarak, bu konuda kararlı olduğunu ortaya koydu. Geliştirici, hilecilere göz açtırmamayı hedefliyor.

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone, çapraz oyunu destekliyor ve PC oyuncularıyla aynı oyunda yer alan konsol oyuncuları da hilecilerden etkilenebiliyor. Yine de Infinity Ward hilecilerle savaşta kararlı. Geliştirici, Twitter’dan yaptığı paylaşımda hilecileri uyardı ve oyuncuların banlanmasına neden olabilecek davranışları sıraladı.

Infinity Ward’ın Call of Duty oyunları için yaptığı hile uyarısı:

Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da yapılmaması gereken davranışları ve sonuçlarını paylaşarak hilecilere göz dağı verdi. Ayrıca kullanıcıları üçüncü parti uygulamalara karşı uyardı. Geliştirici, notunda şunları paylaştı:

  1. Hileye tolerans gösterilmeyecek ve daha fazla ban dalgası yolda. Eğer bir yasaklama alırsanız; bu, oyun verilerinin yetkisiz olarak kullanıldığı anlamına gelir. Hileler ve modifikasyonlar sunan sahtekar hizmetlere yönelmeyin. Güvenlik ve uygulama politikası ayrıntıları için lütfen https://support/activision.com/mwpolicy adresini ziyaret edin.
  2. Lütfen çeşitli hack modları için izinsiz üçüncü parti yazılımlar kullanmayın. Bunlar, normal yollardan elde etmediğiniz öğeleri donanmanızı içeren hex editörleri gibi araçları içerir. Bunları hile olarak tanımlıyoruz ve oyunumuzda yeri yok. Yasaklanabilir bir suçtur ve hesabınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
  3. Yetkisiz üçüncü parti yazılımlar arasında, aimbot, wallhack, istatistik hack’leri, doku hack’leri, liderlik tablosu hack’leri, enjektörler, hex editörleri veya oyun verilerini veya belleğini kasıtlı olarak değiştirmek için kullanılan yazılımlar bulunuyor. Bunları kullanmayın. Yasaklanmayla sonuçlanabilir.
  4. Kamuflajınızı değiştirme yolları sunan uygulamalardan ve hizmetlerden kaçının. Oyunda sunulanların ötesinde yeni donanım, eşya veya donanım elde etmek için konsolunuzdaki veya PC’nizdeki dosyaları değiştirmeyi öneren her şey bir hack’tir ve hile olarak kabul edilir. Buna göre adımlar atacağız ve yasaklanmanıza neden olabilir.

Infinity Ward, hilecilerin yanı sıra, Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyuncularını kandırılmamaları yönünde uyarıyor. Geliştirici şu ana kadar binlerce hileciyi yasakladığını belirtse de oyuncular, hile karşıtı önlemlerin yeterince etkili olmadığını öne sürüyor.

Geliştirici oldukça kararlı görünüyor ve oyuncuları nazikçe uyarıyor. Yukarıda bahsedilen adımların Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone‘daki çok oyunculu deneyimi geliştirip geliştirmeyeceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.