Horizon Zero Dawn 2 çalışmaları PS5 için hızlanıyor olabilir

PlayStation 4 neslinin en büyük sürprizlerinden biri Killzone serisindeki çalışmalarıyla bilinen Amsterdam merkezli Guerrilla Games’in açık dünya aksiyon-macera oyunu Horizon Zero Dawn olmuştu. Oyun başlangıçta çok dikkat çekmese de zaman içinde en beğenilen yapımlardan biri oldu ve topluluktan devam oyunu için baskı geldi. Guerrilla Games büyük çapta işe alımlar yapmaya başladı ve PS5 için gelebilecek Horizon Zero Dawn 2 ihtimaller arasında öne çıkıyor.

Aloy’un macerasının ikinci adımı her zaman gündemde oldu. İlk oyun eleştirel ve ticari başarısıyla bunu hakediyor ve artık projenin şu anda aktif bir gelişim içinde olduğuna dair kanıtımız var. Sony’nin sahibi olduğu Guerrilla Games şu anda resmi LinkedIn profilinde yaklaşık 16 pozisyon için ilan verdi. Bu pozisyonların yeni bir projeyle ilgili olabileceği kesin bir ihtimal olsa da, iş tanımlarında ve açıklamalarda birkaç ipucu var.

İlanlardaki pozisyonlardan en göze çarpanı “Bitki Örtüsü Sanatçısı” olabilir. Horizon Zero Dawn özellikle yemyeşil bitki örtüsü ve canlı oyun içi ekosistemiyle göze çarpıyor. Elbette bunlar sadece destekli varsayımlar ve Horizon Zero Dawn 2 güçlü bir aday olsa da yepyeni bir markanın doğuşuna işaret de olabilir. Projenin zamanlaması da dikkate alınması gereken bir diğer faktör. PlayStation 5’in 2020’nin sonlarında geleceği öngörülüyor ve devam oyununun o zamandan önce tamamlanması pek muhtemel değil. Guerrilla Games’in Sony’nin yeni platformunu kutlamak için Horizon Zero Dawn 2’yi getirebilir.

Şu anda Amsterdam’da kapalı kapılar ardında neler olup bittiğinden emin olamasak da, bu kanıtlara dayanarak Horizon Zero Dawn 2 ve PS5 gelecek nesilde aynı başarıya odaklanıyor gibi görünüyor.