Hideo Kojima, Death Stranding’in gerçekliğini yorumladı: Kahin değilim

Hideo Kojima, Death Stranding ile salgın dönemindeki dünya arasındaki benzerlikler hakkındaki yorumları ele aldı. COVID-19, dünyayı etkisi altına aldığından beri Death Stranding oyuncuları, oyunun teması ile insanların gerçeklikten nasıl koptukları arasındaki benzerliklere dikkat çekiyor. Ancak Kojima, herkesin bunu kolayca tahmin edebileceğini düşünüyor.

Hideo Kojima’nın Instagram’da Death Stranding hakkında yaptığı paylaşıma göre, başarılı yönetmen güncel haberleri ve raporları sürekli olarak takip ediyor. Bu da onun bazı işaretleri görmesini ve ne olacağını hayal etmesini kolaylaştırıyor. Kojima, bilim ve teknoloji alanındaki raporların, yaşamın nasıl değişebileceğini düşünmesini sağladığını ve oyunlarındaki hikayeleri bu şekilde formüle ettiğini öne sürdü.

Hideo Kojima: Yaptığım sadece bilime dayanan bir fantezi

Hideo Kojima - Death Stranding death stranding

Hideo Kojima, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Death Stranding’in gerçek hayatla örtüşen bağları hakkındaki söylentilere cevap vererek, “Zor bir şey değil. Benim durumuma göre bu bir tahmin değil, sadece bilim ve spekülasyona dayanan bir fantezi. Görünüşe göre, doğru olma şansı var. Ben sadece eğlencenin geleceğini tahminler üzerinden hayal ediyorum. Kahin değilim.” ifadelerine yer verdi.

Death Stranding’in yönetmeni, gelecekle ilgili işaretleri nasıl gördüğünü de açıkladı. Hideo Kojima, tahminlerinin bilimsel çalışmalara dayandığını belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

“Bazı çalışmalar henüz gerçekleştirilmemiş olsa bile, gerekli konseptler üzerinde zaten güçlü bir anlayışa sahip olan çok fazla araştırma var. Daha önce, bir şirketin araştırma laboratuvarını ziyaret etmeye davet edildim ve bir bilim kurgu dünyasında olduğumu hissettim. Yakından bakarsanız, geleceğe dair birçok tohum (işaret) dünya çapında bulunabilir. Bu ‘tohumları’ bir merkez olarak kullanıyorum ve onlara bir ilerleme, bir destek veriyorum. Bunun için bir hikaye yazarının hayal gücüne ihtiyacınız var.”

Death Stranding çok oyunculu death stranding

Elbette Hideo Kojima bir kahin değil. Hollywood da bazen geleceğe dair işaretleri önceden haber vermiyor mu? Bu sadece araştırma yetisine ve hayal gücüne sahip olan insanların doğru tahminlerinden ibaret. Death Stranding de oyun dünyasında bu tarz bir başarının ortaya çıkardığı gerçeklik olarak tanımlanabilir.

Death Stranding’de tamamen değişime uğrayan bir dünyayla yüzleşerek geleceğin dağılmış parçalarını bir araya getiriyor ve parçalanmış dünyayı adım adım birleştirecek bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Oyun şu anda PlayStation Store’da Yaz İndirimi fırsatı ile %60 indirimli olarak satılıyor.