Guerrilla Games oyunların yapım sürecini hızlandıracak

Horizon Zero Dawn geliştiricisi Guerrilla Games, oyunların yapım sürecini hızlandırmak için önümüzdeki yılın başında ofislerini genişletecek. Geliştirici, Amsterdam’daki ofislerinin bulunduğu yerde beş kattan fazla yer alarak stüdyo için kalıcı bir ev yapmayı amaçlıyor.

Guerrilla Games Horizon Zero Dawn başarısıyla büyümeye hazırlanıyor

Guerrilla Games CEO’su Hermen Hulst verdiği röportajda, stüdyoyu 3-4 yıl boyunca genişlemek istediğini ve Amsterdam’daki Nieuwezijds Voorburgwa’daki eski Telegraaf binasına taşınmalarıyla çalışan sayısının artacağını açıkladı. Mevcut 250 çalışanı da yaklaşık 400 kalıcı çalışana çıkaracaklar.

Stüdyo şimdiden 9 yeni çalışanı işe aldı, ancak Hulst, ses ve hareket izleme stüdyoları için ekstra odaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Horizon Zero Dawn Guerrilla Games horizon zero dawn

Horizon Zero Dawn‘ın altı buçuk yıllık gelişim döneminden bahseden Hulst, bu büyümeyle Guerrilla Games‘in iki ya da üç yıl içinde hem yeni oyunu, hem de mevcut projelerin yeni ayağını çıkarmayı hedefliyor.

Hulst’un amaçlarının mekanı adeta bir saraya dönüştürmek, oyunlardan karakterlerin heykellerini dekora ekleyerek ve güzel bir manzaraya sahip en üst katta ortak bir alan oluşturmak olduğunu ekledi.

Guerilla Games, bu yılın başlarında BAFTA 2018‘de Horizon Zero Dawn ile En Özgün Yapım ödülünü aldı. Oyun ayrıca Şubat ayında en iyi oyun yazarlığı dalında WGA (Writers Guild of America)’yı da kazandı. Horizon Zero Dawn incelememize buradan erişebilirsiniz.