Fortnite intihar çağrışımı yapan haritayı kaldırdı!

Fortnite geliştiricisi Epic Games 2018’in sonunda, oyuncu kreasyonlarının resmi ada haritasının küçük bir alanında yer alabilmesini sağlayacak yeni bir girişimi ortaya koydu. The Block olarak adlandırılan bu bölüm, fanların yaratıcılığını göstermek için yayınlandı. 2 Nisan’da, The Block, ‘Gizemli Konak’ adı verilen bir haritayı sergilemek üzere güncellendi.

Fortnite - Gizemli Konak fortnite
Fortnite – Gizemli Konak

Fortnite’ta intihar sahnesi çağrıştıran alan endişeye yol açtı!

FuryLeaks’in ‘Gizemli Konak’ ı oyunculara keşfetmeleri için terk edilmiş, büyük bir ev alanı verdi. Fakat Fornite fanları kısa sürede endişelendiklerini bildirmeye başladılar. Çünkü  ‘Gizemli Konak’ta, FuryLeak’in haritayı gezisinde,  ürkütücü köşkte bir ipin tavandan sarktığı, yan yatmış bir sandalye olan bir oda görünmekteydi. Bu oda bir intihar sahnesini gösteriyor gibi görünüyordu. Oyuncular kısa sürede bu sahneyi rahatsız edici buldular.
Bununla birlikte, Epic Games’e yapılan gönderiler, tavandan sarkan bir karaktere sahip değil, Reddit kullanıcısı req-q tarafından çekilen bu ekran görüntüsünde görüldüğü gibi sadece tavandan sarkan ipi ve yana devrilmiş sandalyeyi gösteriyor. 

Fortnite - Gizemli Konak fortnite

Gizemli Konak Fortnite‘a eklendikten kısa bir süre sonra, oyun sessizce güncellendi ve önceki The Block sürümü olan Tropical Treetops ile değiştirildi. Oyuncuların Gizemli Konak alanının intihar sahnesi betimlemesinden duydukları kaygı oyunun ilk defa eski sürüme dönmesine neden oldu.

FuryLeaks, Fortnite hayranı Polygon ile konuştu ve “Hepsi bir yanlış anlaşılma.” dedi ve “Evin içini tahrip eden bir deprem sonrasında tasvir etmesi gerekiyordu. Sandalyenin ipi asması gerekiyordu, ancak düştü. Kendini asan biriyle biraz sinematik bir şaka yaptım … ama … evet. Aslında böyle görünmemesi gerekiyordu. ”dedi.