Far From Home’un yönetmeni Spider-Man PS4’ten esinlenmediğini açıkladı

Spider-Man: Far From Home‘un yönetmeni Jon Watts, IGN ile yapılan röportajda; filmdeki Marvel’s Spider-Man göndermesine ve filmle popüler PlayStation 4 oyunu arasındaki bazı benzerliklere rağmen Far From Home’un Insomniac Games’in oyunundan etkilenmediğini belirtti.

Filmde verilen referansın ardından elbette böyle bir önermenin ortaya çıkması çok normal. Jon Watts konuyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“Filmi etkilemedi çünkü biz çekimlere başladığımızda oyunu oynamaya başladım ve izin günümde sadece bir hafta sonu oynayabildim. Bunu yapamam. Spider-Man’e ara verdiğim zamanın da Spider-Man olmasına izin veremem. Başka bir oyun bulmam gerek.

Sonra prodüksiyon sonrası Red Dead [Redemption 2] oynadık. Bütün gününüzü düzenleyebileceğiniz ve sonra eve gelip biraz yahni alıp atınızı besleyeceğiniz çok rahatlatıcı bir oyundu. Gerçek hayatı yansıtmaya başladığı tek şey karakterinizin Jake Gyllenhaal’a dönüştüğü zamanlar. Bu çok oyunculu bir oyun ancak karakterinizi tam olarak Jake Gyllenhaal gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani Mysterio’nun hayatımı istila ettiği tek şey buydu.”

Watts ayrıca filmin prodüksiyonu sırasında God of War oynamaktan zevk aldığını da açıkladı.

Insomniac Games geliştiricileri kısa bir süre önce Spider-Man: Far From Home‘da oyunlarına verilen referansı gördükleri için çok mutlu olduklarını ve sahne oynatıldığında alkışladıklarını ortaya koymuşlardı.

Son olarak Marvel’s Spider-Man‘in Far From Home’dan esinlenen 2 yeni kostüm gelmişti ve Peter Parker’ın Upgraded ve Stealth kostümleri ücretsiz olarak oyunculara sunulmuştu.