Amazon Studios, Fallout dizisi üzerinde çalıştığını duyurdu

Nükleer savaşın ardından yıkıma uğrayan kıyamet sonrası dünyada geçen popüler oyun serisi TV ekranlarına gelmeye hazırlanıyor. Amazon Studios, Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un yapımcı olarak görev alacağı Fallout dizisini duyurdu.

Variety’nin raporuna göre Jonathan Nolan ve Lisa Joy, Bethesda‘nın popüler RPG serisine dayanan Fallout dizisi üzerinde çalışıyor. Bethesda Game Studios dizinin geliştirilmesine katkıda bulunacak ve oyun serisinin yönetmeni Todd Howard, diziye baş yapımcı olarak dahil olacak.

Amazon Studios, Fallout dizisi için Bethesda ile ortak çalışacak

Fallout 3 Please Stand By fallout

Geçen yıl Amazon ile rekor bir anlaşma imzalayan Nolan ve Lisa Joy, Kilter Films’den Athena Wickham, Bethesda Game Studios‘tan Todd Howard ve Bethesda Softworks’ten James Altman ile birlikte dizinin yapımını üstlenecek. Lionsgate de baş yapımcı olarak projede yer alacak.

Todd Howard yaptığı açıklamada, “Son on yılda, Fallout‘u ekranlara taşımanın birçok yolunu inceledik. Ancak birkaç yıl önce Jonah ve Lisa ile ilk konuştuğum andan itibaren, kendileri ve Kilter ekibinin bunu doğru bir şekilde yapabilecekleri açıktı.” dedi.

Diğer yandan Joy ve Nolan heyecan verici projeleri hakkında konuşarak, “‘Fallout’ tüm zamanların en büyük oyun serilerinden biri. Bu çılgın yaratıcı hikayenin her bölümü bize ailemiz ve arkadaşlarımızla geçirebileceğimiz sayısız saate mal oldu. Bu yüzden, bu devasa, yıkıcı ve karanlık komik evreni Amazon Studios ile hayata geçirirken Todd Howard ve Bethesda’daki çılgın ekiple ortak çalışmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Fallout 76 Bethesda fallout

Fallout ilk olarak 1997 yılında, nükleer savaşın kıyamet sonrası çorak topraklarında geçen bir RPG olarak karşımıza çıktı. Bethesda, 2007 yılında Fallout markasını Interplay’den satın aldı ve izometrik bakış açısıyla oynanan RPG serisini Fallout 3 ile birinci şahıs RPG’ye dönüştürdü. Bethesda o zamandan beri Fallout 4 ve Fallout 76‘yı oyuncularla buluşturdu.

Fallout dizisinin hikayesi veya oyuncu kadrosu açıklanmadı. Bu nedenle Nolan ve Joy’un yeni dizisinin Bethesda’nın Fallout oyunları üzerine mi kurulacağı, yoksa Bethesda’nın evreninde yeni bir hikaye mi yaratacağı bilinmiyor.

Amazon Studios’un Fallout dizisi için yaptığı duyuru: