Dead Island 2 Yeni Arka Plan Bilgileri Açıklandı

Dead Island 2 Yeni Arka Plan Bilgileri Açıklandı
Bildiğiniz üzere Dead Island 2 birçok sızıntı ve ertelenme haberiyle oyuncuları şaşırtmıştı. Sonunda ise yayıncı şirket oyun hakkında resmî açıklamaları yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde Dead Island 2 yeni arka plan bilgileri...

Bildiğiniz üzere Dead Island 2 birçok sızıntı ve ertelenme haberiyle oyuncuları şaşırtmıştı. Sonunda ise yayıncı şirket oyun hakkında resmî açıklamaları yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde Dead Island 2 yeni arka plan bilgileri açıklandı. Bu bilgiler bize oyunun hikayesindeki 4 karakter hakkında bilgiler veriyor.

Dead Island 2 Yeni Arka Plan Bilgileri

Dead Island 2, oyuncuların Hell-A'da zombi kıyametine karşı hayatta kalma savaşına gireceği bir oyun olarak tanımlanıyor. Oyunda toplam 6 tane oynanabilir karakter olacağı açıklandı. Bu karakterlerden ikisi hala bilinmiyor. Ancak yayıncı şirket 4 karakteri açıklamıştı. Hatta geçtiğimiz günlerde bu 4 karakterlerin geçmişini öğrenebileceğimiz yeni arka plan bilgilerini açıkladı.

Dead Island 2'nin çıkış tarihi şu anda 28 Nisan olarak açıklandı ve geliştirici Dambuster Studios, son haftalarda oyun hakkında giderek daha fazla açıklama yapıyor. Bu durum oyunun daha fazla ertelenmeyeceğini bize kanıtlıyor. Dead Island 2'nin kapak resminde karşımıza çıkan karakter Jacob, annesinin ölümünün ardından dublör olmak için Los Angeles'a taşınan bir Brixton çocuğu ve eski bankacı olarak tanımlanıyor. Karakter hakkında zombilerle savaşırken Shakespeare'den alıntılar da yapacağı söyleniyor.

Dani ise Los Angeles'a taşınmadan önce Boston'da yaşamış bir rockabilly kızı olarak tanımlanıyor.  Yerel punk ve alternatif sahnelerin demirbaşı olarakta tanımlanana Dani roller derby ekibinin bir üyesidir. Ryan adlı karakterde bir tank olarak karşımıza çıkıyor. Ryan'nın büyüttüğü küçük erkek kardeşiyle yakın ilişkisi olan eski bir egzotik dansçısı olduğunu söyleyebiliriz. Karakterin oyun boyunca amacı, kardeşine geri dönmek olacak gibi duruyor.

Dead Island 2'deki bu dört avcı şüphesiz çok merak ediliyor. Ancak oyun çıkana kadar daha fazla bilgi alabilecekleri düşünülmüyor. Eğer oyun hakkında yeni bir sızıntı çıkmazsa oyuncular bu bilgilerle yetinmek zorunda kalacak. Son olarak Dead Island 2 PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için oyunculara sunulacak.