Popüler FPS oyunu satışları askıya alındı

Popüler FPS oyunu satışları askıya alındı
Smilegate, CrossfireX adlı oyuna bu yıl 18 Mayıs'ın ardından artık erişim sağlanamayacağını duyurdu.

Geliştirici ve yayıncı Smilegate, sevilen FPS oyunu CrossfireX adlı oyuna 18 Mayıs 2023 tarihinin ardından erişimlerin kapatılacağını açıkladı. Oyunun SSS bölümünde açıklandığı üzere, kapanıştan sonra tek oyunculu modlar bile oynanamaz hale geliyor. Resmi internet sitesi üzerinden de bir açıklama geldi. Açıklamada; "CrossfireX'e desteğimizi 18 Mayıs 2023'te sona erdirme kararımızı size büyük bir üzüntüyle bildiriyoruz." deniliyordu.

crossfirex-satislarini-askiya-aldi

Smilegate, CrossfireX satışlarını askıya alma kararı aldı

Smilegate henüz kapatılma kararına neyin sebep olduğu konusunda bir açıklama yapmadı. Stüdyo, sayısız içerik güncellemesi ve düzeltmenin ardından bile oyunun istenilen konumda olmadığını belirtti. Bu nedenle shooter oyunu için zor bir karar vermeleri gerektiğini söyledi. Yine de, kararın bu olup olmadığı bilinmiyor. Şu anda iki parçadan oluşan Operation Catalyst ve Operation Spectre harekatını satın alan oyuncular, içeriklerden sunucular 18 Mayıs 2023'te kapanana kadar faydalanabiliyor.

Şu anda Xbox Store'daki tüm satışlar askıya alındı. Yeni içerikle birlikte gelecek haritalar ve modların yayınlanmayacağı belirtiliyor. Ayrıca, CFP/GP satın alma özelliği devre dışı bırakılıyor. Hesabında oyun içi para birimi olan oyuncular, mağazada şu anda harcama yapabiliyor. 3 Şubat'tan itibaren son 14 gün içerisinde yapılan satın alım işlemleri için geri ödeme talep edebiliyorsunuz. Geri ödeme talepleri Xbox'ın resmi desteği aracılığıyla yapılıyor.

crossfirex-satislarini-askiya-aldi

CrossfireX, ücretli ve tek oyunculu bir yapıya sahipti. Oynaması ücretsiz bir de çok oyunculu modu bünyesinde barındırıyordu. Tek oyunculu kısım, Remedy Entertainment tarafından geliştirildi. Oyunun Operation Catalyst bölümü, Xbox Game Pass oyun kataloğunun bir parçası olarak oynanabilir hale geldi. Bir süre sonra bölümün, 15 Şubat 2023 itibariyle Game Pass bünyesinden ayrılacağı onaylandı.

CrossfireX, Asya'da özellikle de Çin'de oldukça popüler bir hale geldi. Microsoft ve Remedy Entertainment ortaklığıyla daha geniş kitlelere ulaşması amaçlandı. Şu anda stüdyonun, CrossfireX'ten sonraki projeleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Sizler popüler FPS oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Kapatılmasını nasıl karşılıyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.