Battlefield 5 geliştiricisi Black Ops 4’te banlandı!

Battlefield 5‘in stüdyosu DICE’ta çalışan bir geliştirici Call of Duty: Black Ops 4 oynarken banlandı. Bazen çok iyi oynayabilirsin ama oyun hile yaptığını düşünür…

İsveç’in Stockholm kentindeki DICE studyosunda Battlefield 5’in çekirdek oyun tasarımı üzerine çalışan Florian Le Bihan, Black Ops 4’te maruz kaldığı beklenmedik yasaklamayı Twitter hesabından paylaştı.

Le Bihan Black Ops 4’teki yeteneğiyle büyülüyor

Masum olduğunu açıklayan Drunkkz3 rumuzlu Le Bihan, oynayışını gösteren bir video da yükledi. Şimdiye kadar gördüğünüz en etkileyici Call of Duty yeteneklerinden birini izlemeye hazır olun:

Call of Duty: Black Ops 4’ü PC’de oynayan Le Bihan, Mozu isimli tabancayı kullanıyor ve bu sayede headshot üstüne headshot atıyor. Hatta bir keskin nişancı tüfeğiyle bile, düşman oyuncularının arasına çaba harcamadan, rahatlıkla giriyor. O kadar hassas ve hızlı ki, attığı mermi düşmanı öldürmeden önce bir sonraki hedefe dönüyor.

Neyseki bu sabah Le Bihan yasağının kaldırıldığını öğrendi ve artık Black Ops 4 oynamaya devam etmekte özgür.

Le Bihan bir diğer tweet’te de, headshot oranını, dakika başına kill sayısını ve “zaman içinde etkili performans değişimini” ortaya sürerek, Black Ops 4’ün anti-hile sistemini tetiklemiş olabileceğini öne sürdü. Kısacası o kadar iyi oynuyordu ki, oyun hızlı bir şekilde peş peşe headshot atmak için aimbot kullandığını düşündü. Bu, belki hoşnutsuz oyuncuların raporları ile birleştiğinde Treyarch’da alarm zilleri çaldı.

Le Bihan, Battlefield “Game Changer” etkinliklerine, geliştirme ekiplerine rekabetçi bir bakış açısıyla geri bildirim sağlamak için profesyonel olarak katıldı. Sonra DICE’tan iş teklifi geldi ve şirkete katıldı.