Activision, Call of Duty modelini diğer oyunlarına da uygulayacak

Activision, Call of Duty modelini diğer oyunlarına da uygulayacak
Activision, son mali raporunda oyuncuların gelecekte neler bekleyebileceğine dair birkaç ipucu vardıverdi. Yayıncı, gelir toplantısı sırasında başarılı Call of Duty serisinin içerik modelini diğer oyunlara da taşımayı planladıklarını...

Activision, son mali raporunda oyuncuların gelecekte neler bekleyebileceğine dair birkaç ipucu vardıverdi. Yayıncı, gelir toplantısı sırasında başarılı Call of Duty serisinin içerik modelini diğer oyunlara da taşımayı planladıklarını duyurdu. Ayrıca şirketin CFO'su Dennis Durkin, daha fazla remaster oyun çıkarmayı planladıklarını belirtti.

Call of Duty, geçtiğimiz yıl başarısının zirvesine ulaştı ve Activision bundan önemli dersler çıkardı. Yayıncı, Call of Duty'de uyguladığı stratejiyi diğer serilere de taşıyarak 2021 yılında 1 milyar tekil oyuncuya ulaşmayı hedefliyor. Yayıncının yol haritası, premium ve oynaması ücretsiz içerikleri, mobil oyuları ve oyun içi içeriğin düzenli olarak sunulmasını kapsıyor.

Örneğin, önümüzdeki ay ücretsiz mobil oyun Crash Bandicoot: On the Run yayınlanacak. Ayrıca merakla beklenen Diablo Immortal, bölgesel testlerin ardından tam sürüm olarak mobil cihazlara gelecek. Activision CEO'su Bobby Kotick'e göre, buradaki amaç, tüm önemli serilerin sosyal doğasını geliştirmek.

Activision daha fazla remaster oyun duyuracak

Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered

Activision CFO'su Dennis Durkin, zamandaha fazla remastered içerik planladıklarını ve birkaç proje için kolları sıvadıklarını açıkladı. Durkin bunun ötesinde daha fazla ipucu vermedi. Son yıllarda Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered sıkça söylentilere konu oluyordu. Belki de Infinity Ward'ın bir sonraki oyunu olarak gelebilir. Diğer yandan Crash Bandicoot ve Tony Hawk's Pro Skater serilerinden de beklentiler yüksek.

Activision, gelir toplantısı sırasında 2021'de yeni bir Call of Duty oyunu geleceğini duyurmuştu. Birinci şahıs nişancı serisinin oyun hakkında hiçbir detay verilmedi. Ancak oyunun Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor olması muhtemel. Call of Duty 2021, EA'in yıl sonunda piyasaya sürmeyi planladığı Battlefield 6 ile kıyasıya rekabete geri dönebilir. Yayıncılardan gelecek yeni duyuruları merakla bekliyoruz.

Activision'ın en popüler serileri Call of Duty, World of Warcraft ve Candy Crush, geçtiğimiz yıl 1 milyar dolar gelir elde etti. Activision'ın en güvenilir kozları olan bu üçlünün 2021 yılı boyunca hem oyuncu sayısı hem de kazançlar açısından büyümeye devam etmesi bekleniyor. Son olarak Blizzard'ın merakla beklenen oyunları Overwatch 2 ve Diablo 4, 2022'den önce piyasaya sürülmeyecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Activision, Blizzard'ın oyunlarını Call of Duty tarzında bir içerik modeliyle uzun vadede daha kârlı hale getirebilir. Ancak iki oyunun da hala uzun bir yolu var ve neler olacağını görmek için sabırlı olmamız gerekiyor.