GT Sport güncellemesi (1.23) oyuna mikro ödemeleri getirecek

Gran Turismo Sport‘un büyük Temmuz güncellemesi (1.23) Polyphony Digital’in PlayStation 4 yarış oyununa yeni arabalarla yeni bir pist getiriyor. Ayrıca GT Sport‘un bu özel versiyonu ile ilk kez sunulacak mikro ödemelerle, PlayStation Store üzerinden otomobil satın alma seçeneği eklenecek.

GT Sport 1.23 güncellemesi büyük yenilikler sunacak

GT Sport‘un yeni güncellemesinde göze çarpan ilk özellik, 3 farklı düzende (veya tersi versiyonları sayıyorsanız 6) gelen tamamen yeni bir pist olan Circuit de Sainte-Croixe. Yarış kıyafetlerine ve kasklara çıkartmalar ekleme yeteneği de ekleniyor. Ayrıca Lewis Hamilton’ı geçen yıl F1’de kullandığı Mercedes AMG W08 yeni otomobiller arasında yerini alacak. Üç yeni etkinlik de GT League’e eklenecek: Hafif Sıklet K Cup (Acemi Ligi), Nostaljik Otomobil Festivali (Amatör Ligi) ve Mercedes AMG Grand Prix (Profesyonel Lig).

Tartışmalı bir ekleme olan mikro ödemeler, henüz Avrupa’da sunulmamış (2 Ağustos’ta gelecek) olsa da diğer bölgelere geldi. Japonya’da, 2 milyon oyun parasının altında kalan tüm otomobiller için 300 Yen ( yaklaşık 13 TL) civarında bir fiyatla sunuluyor. Hizmet başladığında otomobil fiyatları, otomobillerin satın alındığı Brand Central’daki bir satın alma düğmesi üzerinde görüntülenecek.

GT Sport geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri düzenli olarak oyunun içeriğini güçlendiren ücretsiz güncellemeler sunuyor.