Gran Turismo Sport ile efsane geri döndü – İnceleme

Gran Turismo Sport bugüne kadar PlayStation 4 konsolundaki tartışmasız en temiz ve en rekabetçi online yarış deneyimi ile birlikte harika ve ayrıntılı bir sürüş deneyimi sunuyor. GT Sport 160 farklı otomobil ve 17 ayrı pistten oluşan 40 kurs ile gelmiş. Oyunda ilerlemeniz, kazançlarınız ve rütbeniz (itibar) rekabet profilinize bağlı olduğundan, GT Sport oyunundan tam manası ile faydalanmak için internet bağlantısı gerekir. Bunun tek istisnası ise çarşı modundaki tek seferlik yarışlardır, ancak internetiniz olmadığı için bu modda oynayacağınız oyunlarda kazanılan ödüller profilinize işlemez.

Gran Turismo Sport ile efsane yeniden doğuyor!

Otomobil modellerindeki detaylar inanılmaz bir incelik ile işlenmiş. PS4 – Gran Turismo Sport ‘un sanal dünyasındaki her parça, gerçek hayat ile karşılaştırıldığında etkileyici bir şekilde benzerlik gösteriyor. Geliştirilmiş lastik ve süspansiyon modelleri, motor ve adeta çığlık atan lastik sesleri ile GT Sport direksiyon başındaki oyuncusuna etkileyici dakikalar yaşatıyor.

gran turismo sport 1

Online yarışlar oyundaki nihai amaç ve bunun birkaç farklı seçeneği mevcut. Yakın veya online arkadaşlarınız ile yarışmak istiyorsanız özel bir lobi oluşturmanız gerekiyor. Diğer genel yarışlar ise hemen hemen her an mevcut, seviyenizi yükseltmek adına sürekli olarak bu yarışlara katılarak oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Oyunda kazandığınız seviye sürüş performansı açısından size bir katkıda bulunmuyor, yarış başladığında iş yine sizin yeteneğinize kalıyor.

PS4 ile oynadığımız Gran Turismo Sport  oyununda Sportsmanship Rating diye bir kavram karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu kavram başarıdan ziyade oyun içerisindeki etik dışı hareketlerinizi ölçüyor. Örneğin yarış esnasında başka bir aracı yoldan çıkarmak, araçtan inmek gibi durumlarda Sportsmanship puanınız düşüyor.

gran turismo sport 1.12 güncellemesi

Günlük etkinlik ve yarışların dışında, oyunda günlük yarışlara benzer şekilde yürütülen, ancak birkaç temel farklılığa sahip resmi olarak onaylanmış şampiyona etkinlikleri bulunmakta. Oyunda tecrübe kazandıktan bir süre sonra tarihi önceden belirlenen bu şampiyonalara katılarak daha iyi oyuncular ile rekabet etme imkanı bularak, heyecan dozunu bir seviye daha artırabilirsiniz.

Puanınız ne kadar yüksek olursa, yarış başına kazanabileceğiniz daha fazla potansiyel şampiyonluk puanınız olacak demektir. Arabalarınızı yükseltmek için boya çıkartmaları, tekerlek jantları ve benzeri modifiye araçlarını satın alabilirsiniz. Oyun her yeni seviyede size yeni bir araç veriyor ve bir süre sonra adeta bir kişisel araba koleksiyonu oluşturmuş oluyorsunuz.

gran turismo 20 yıl

PS4 için Gran Turismo Sport oyunun güncel fiyatı 219.00 TL. Bugüne kadar ise en düşük 59.00 TL fiyatı üzerinden satışa sunuldu. Oyunda Türk oyuncular için Türkçe altyazı ve arayüz de bulunmaktadır.

yorum Yap