God of War’un geliştiricisi yeni oyunu için iş ilanı verdi

Sony’nin Santa Monica Stüdyosu, henüz duyurulmamış yeni bir oyun için başyazar arıyor. God of War Ragnarok, geçtiğimiz yılın Eylül ayında gerçekleştirilen PlayStation 5 Showcase etkinliğinde duyuruldu ve iş ilanı, yeni bir proje için verildi. Stüdyonun iş ilanı, oyunun türüne ve hikayesine dair ipuçları vermiyor.

Santa Monica Studio’nun iş ilanı, daha önce duyurulmamış yeni bir oyunun geliştirilmesi için başyazar aradıklarını açıkça ortaya koyuyor. Başvuru sahiplerinden, türü tanımlayan oyunlar oluşturacak yeni bir yolculuk için stüdyoya katılmaları isteniyor. Stüdyo ayrıca anlatı ve oynanışa bağlı olarak güçlü hikayeler, karakterler ve diyaloglar oluşturacak bir yazar ekibi kuracak ve geliştirecek bir yazar istediklerini söylüyor.

Santa Monica Studio, yeni bir marka ile karşımıza çıkabilir

God of War

İlanda belirtilen “yeni bir yolculuğa çıkma” ifadesi, stüdyonun yeni God of War oyununu takip edecek yeni bir marka üzerinde çalıştığı anlamına gelebilir. Yine de şu anda somut bir kanıtımız yok ve tahminden öteye geçemiyoruz. Sony Santa Monica, 2005 yılında piyasaya sürülen God of War’un ardından kendine ait yeni bir marka oluşturmadı ancak iş birliği içinde olduğu geliştiricilerin birçok oyun projesine yardımcı oldular. Ocak ayında stüdyonun God of War Ragnarok ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalıştığı bildirildi. Baş Yazar pozisyonu için verilen ilan bunu doğruluyor.

Ragnarok temalı bir sonraki God of War oyununun ismi ve hikayesi dahil olmak üzere birçok şey hala perde arkasında. Cory Barlog, geçtiğimiz haftalarda topluluktan gelen yoğun baskılara dayanamayıp oyunun çıkış tarihi hakkında açıklama yaptı. Barlog, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bunu kimin duyması gerektiğini bilmiyorum… Ama… Bittiği zaman. Bunun herkes için en iyisi olduğuna inanın” ifadelerine yer verdi.

God of War Ragnarok’un 2021 yılında geleceği duyurulsa da; ortaya çıkan son raporlar, oyunun önümüzdeki yıla ertelenebileceğini öne sürüyor. Aynı spekülasyonlar Horizon Forbidden West için de yapılıyor. Kratos’un bir sonraki macerası gelene kadar Sony Santa Monica’nın yeni projesini öğrenmemiz zor görünüyor.

yorum Yap