God of War’daki son sırrın keşfedildiği doğrulandı!

Bu hafta başlarında topluluk tarafından yapılan kapsamlı araştırmanın ardından, Sony Santa Monica Studio, God of War‘ın son gizli sırrının keşfedildiğini doğruladı.

Kratos’un evinde bulunan rünlerin, oyunun yönetmeni Cory Barlog ve ekibin diğer üyelerinin belirttiği son paskalya yumurtası olduğuna inanılıyordu. Ancak hayranlar resmi bir açıklama gelmediği için sonucu merakla beklediler.

God of War’ı oynamamış olanlar için SPOILER içerebileceğini belirtelim.

God of War’da bulunan son sırrın doğruluğu onaylandı

God of War Loki sırrı

Kratos’un evinin dört köşesinde bulunan rünler, doğru sıraya göre dizildiğinde, Kratos’un oğlu Atreus’un annesi tarafından kendisine verilen “Loki” kimliğini ortaya çıkarıyor. Santa Monica Studio bu bulguyu son sır olarak doğruladı.

Keşif, bu hafta başlarında r/GodofWarSecrets grubundaki takipçiler aracılığıyla gerçekleşti, ancak çoğu kişi sırrın etrafındaki büyük tartışmalar göz önüne alındığında, bundan daha zor veya karmaşık bir paskalya yumurtası olabileceğine inandı.

God of War Santa Monica

Sonunda God of War‘ın stüdyosu açıklama yaptı ve hayranların, oyunun E3 2016’da açıklanmasıyla ilk sırrı ve 2 yıl sonra şimdi son sırrı bulduklarını belirten bir tweet attı. Böylece God of War’daki son perde de aralanmış oldu.