Genshin Impact’in PlayStation 5 sürümü yakında gelecek

Genshin Impact, PlayStation 5’te geriye dönük uyumluluk ile oynanabiliyor. PS4 sürümü, yeni nesil konsolda iyi bir performans gösterse de, oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu yakında yükseltilmiş bir PS5 sürümüne kavuşacak.

Genshin Impact, PS5 sürümü ile daha hızlı yükleme süreleri, 4K çözünürlük ve gelişmiş oyun içi dokular sunacak. Oyun, yeni nesil konsolda geriye dönük uyumluluk ile zaten 60 FPS‘de çalışıyor ve öyle kalacak. Ayrıca DualSense’in dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler gibi yenilikçi özelliklerini destekleyecek. PS4 sürümündeki ilerlemeler sorunsuz bir şekilde PS5 sürümüne taşınabilecek. Yeni nesil sürüm için yayınlanan duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Genshin Impact PS5 fragmanı:

Genel olarak bakıldığında PlayStation 5 sürümü, grafik ve performans tarafında PS4’e göre ciddi değişiklikler içermeyecek gibi görünüyor. Geliştirici miHoYo, PS5 sürümü ile gelecekte yeni genişlemeler ve planladıkları fikirler için konsolun potansiyelinden yararlanmak istiyor. Stüdyonun başkanı Forrest Liu, “PlayStation 5, Genshin Impact’in geniş açık dünyasını geliştirmek için ideal bir platform ve ekibin hem şimdi hem de gelecekte oyuna daha fazla düşünce ve fikir eklemesine izin verecek. Bu nedenle, oyunun PS5 sürümünü mümkün olan en kısa sürede oyuncularımıza sunmak için çalışıyoruz.” dedi.

Genshin Impact, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürüldü ve iki haftadan kısa bir süre içinde geliştirme maliyetlerini çıkardı. Ayrıca küresel çapta en iyi çıkış yapan Çin oyunu oldu. Oyuncular şu anda sınırlı süreli bir oyun içi etkinlik olan Windblume Festivali‘nin tadını çıkarıyorlar. Geliştirici, oyunu gelecekte daha fazla bölge, görev, karakter ve hikaye ile güncelleyecek. PS5 sürümü ile oyunculara yine ücretsiz olarak indirip oynayabilecekleri bir deneyim sunmaya devam edecekler.

Genshin Impact PlayStation 5 sürümü için net bir tarih açıklanmadı, ancak fragmanda da belirtildiği gibi yakında gelecek. Yeni nesil sürümün çıkış tarihi duyurulduğunda sizlere bildireceğiz.

yorum Yap