Frantics İncelemesi – Kapışmaya Hazır Olun !

Frantics Playlink oyunlarına bir yenisi daha eklendi, bugün konsolun en renkli grup oyunu Frantics inceleme yapacağız. PS4 ve akıllı telefonlarınız ile 4 kişiye kadar oynayabileceğiniz Frantics ile hem eski günlere dönecek hem de eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

Eski günler diyorum çünkü 90 neslinin çok aşina olduğu televizyondaki yarışma oyunu ve çizgi filmlerini andıran bir yapısı var. Türkçe dil seçeneği sunan ve Playlink platformu sayesinde arkadaşlarınızla, ailenizle oynayabileceğiniz hararetli bir yarış oyunu diyebiliriz Frantics için.

Frantics İnceleme

Frantics

Oyun öncelikle 15 farklı mini oyun yani mini yarıştan oluşuyor. Bu yarışlar ise en hızlı koşanın değil en akıllı olanın yarıştığı çok zorlu maratonlar. Frantics Yarışlarda arkadaşlarınıza tuzak kurabilir veya bir bölümü geçmek için onlarla iş birliği dahi kurabilirsiniz. O yüzden tek başınıza oynayabilme imkanı olsa da asıl zevk toplu halde oynadığınız zaman gün yüzüne çıkıyor. Savaşta her şey mübahtır sözünü çok kullanacağınız oyunda tabiri caiz ise arkadaşlarınızın gözünün yaşında dahi bakmayacaksınız.

Frantics – Küçük Tilki

Oyun ana menüsünde sizi The Fox yani bir Tilki karşılıyor ve sizden bir oyun modu seçmenizi istiyor. Oyunda eğer tekseniz tüm yarışlarda iyi tasarlanmış bir yapay zeka size rakip veya rakipler oluyor. Tilki oyun başlangıcında Türkçe olarak size oyunun nasıl oynanacağını, oyunda ne çeşit hileler ve çakallıklar yapabileceğinizi anlatıyor, adı üstünde o bir Tilki, bu işleri iyi biliyor. Oyunun genel mantığını anladıktan sonra Playlink uygulaması ile selfie çekiyor ve bir hayvancık seçerek oyuna başlıyorsunuz.

Frantics bir çırpıda oynanabilecek bir eğlence oyunu. 15 bölüm deyince gözünüzün önüne günlerce sürecek bir eğlence tufanı gelmesin, bölümler öyle saatlerce falan sürmüyor çok kısa sürede bitirilebiliyor. Aynı grupla oynadığınız sürece bir bölümü de en fazla 2-3 kere oynadığınız için oyunu aynı gün arşivinize kaldırabiliyorsunuz. Karakter yapıları, oyunun renkliliği ve canlılığını hesaba katarsak daha küçük yaştaki oyuncular oyunu defalarca sıkılmadan oynayabilir.

Tür:
Çıkış Tarihi: 01 Ocak 1970
Diğer Paketler:

Oyuna başlar başlamaz kavramak zor, bir süre oynamak ve deneyim kazanmak zorundasınız. Bunu eğitim ile yapmak isteyenler için Frantics oyunu açıldığında Tilki size bu seçeneği soruyor. Onay verirseniz sıkıcı bir Tutorial bölümü mevcut fakat burayı da 1 kere geçeceğiniz için katlanmak mümkün. Tutorial sonrasında oyunun tüm detaylarına vakıf oluyorsunuz.

Frantics gerçekten çok eğlenceli fakat çabuk bittiği için parasına değer mi değmez mi sizin karar vermeniz gereken bir oyun. Arada bir yapılan arkadaş toplantılarında hadi 1-2 saat Frantics oyunu atalım diyebileceğiniz bir oyun tabi 1-2 ay ara verdikten sonra!

yorum Yap