FIFA 21’in PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri detaylandırıldı

FIFA 21, yeni nesil geliştirmelerle birlikte 4 Aralık’ta PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. EA, oyunun yeni nesil sürümü hakkında ilk ayrıntıları paylaştı. FIFA 21’in şimdiki nesil sürümüne zaten sahip olanlar, Çifte Fırsat ayrıcalığıyla yeni sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek.

FIFA 21, geliştiricilerin ultra gerçekçi futbol ortamları oluşturmasına olanak tanıyan LiveLight Rendering adlı yeni gecikmeli aydınlatma sistemi ile görsel kalitede büyük bir ilerleme vadediyor. LiveLight Rendering, dünyanın en büyük stadyumlarını her zamankinden daha ayrıntılı bir şekilde yeniden yaratmanın yanı sıra futbol yıldızlarını serinin şimdiye kadarki en ayrıntılı oyuncu modellemeleri, kas esnekliği ve tel bazlı saç teknolojisi ile birleştiriyor.

FIFA 21 yeni oynanış kamerası ve animasyonlarla gerçekçi bir deneyim sunacak

FIFA 21, PS5, Xbox Series X/S

FIFA 21’in üst düzey futbol yayınlarının görünüşünden ve hissinden ilham alan yeni oynanış kamerası, size her maçta farklı bir bakış açısı sunuyor. Kuracağınız oyunu ve keseceğiniz pas yollarını daha iyi planlamanıza yardımcı olması için sahanın daha geniş bir bölümünü görebilecek ve ev sahibi ile deplasman taraftarlarının maça olan tepkilerini gerçek zamanlı olarak izleyebileceksiniz. Yeni nesil FIFA, oyuncuları maçın atmosferine dahil edecek.

FIFA 21, Hassas Çok Dokunuşlu Animasyonlar sayesinde oyuncu hareketlerini daha gerçekçi olarak yansıtıyor. Topla bağlantılı animasyonların görsel kalitesini ve duyarlılığını artıran 700 yeni animasyon kombinasyonu, size geçmişte olduğundan daha fazla çeviklik ve kontrol sağlayacak. Diğer yandan topsuz alandaki animasyonlar, oyuncuların yüzlerindeki teri sildiği veya sprintten sonra yorulduğu anları gerçekçi insan davranışları ile detaylı olarak sergileyecek.

DualSense, maç esnasındaki önemli anları sürükleyici hale getirecek

FIFA 21, PS5, Xbox Series X/S

FIFA 21’i PS5’te oynuyorsanız, DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirimi size sahada olanları hissettirecek. Güçlü şutlar, direkten dönen toplar gibi kırılma anları oyun kolunda titreşimler oluşturacak. Kontrol cihazının uyarlanabilir tetikleri de maçta önemli rol oynayacak. Dayanıklılığınız azaldıkça tetik direnci artacak ve futbolcuların yorgunluğunu, kondisyonları azaldıkça dokunsal olarak farkedeceksiniz.

Aktivite Kartları da PS5’e özel bir diğer özellik. Bu işlev, PlayStation ana ekranından en sevdiğiniz modlara doğrudan giriş yapmanıza olanak tanıyor. EA ayrıca, yeni nesil konsolun ultra hızlı SSD’leri sayesinde maçları yüklemek iki saniyeden az süreceğini belirtiyor. Bu özelliklerin hiçbirinin FIFA 21 PC sürümüne gelmeyeceğini belirtmekte fayda var. EA’den yapımcı Aaron McHardy, PC’de oyunun minimum gereksinimlerini düşük tutmayı seçtiklerini söyledi.

FIFA 21 Ultimate Team‘deki tüm ilerlemeniz veya içerikleriniz (oyuncular, ögeler, jetonlar, FIFA Points, maç geçmişi ve liderlik tablosu sıralaması dahil) ve VOLTA FOOTBALL‘daki tüm ilerlemeniz PlayStation 4 ile PlayStation 5 arasında veya Xbox One ile Xbox Series X arasında aktarılabilecek. Online Sezonlar, Ortak Sezonlar, Kariyer Modu, Pro Clubs vb. diğer tüm modlardaki ilerlemeler, oynadığınız konsola özel olacak ve konsollar arasında aktarılamayacak.

FIFA 21 yeni nesil özellikleriyle yakında PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’e gelecek. Yeni nesil sürümlerle ilgili detaylara buradan göz atabilirsiniz. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.