FIFA 21 için demo gelmeyecek: EA Play denemesi yolda

FIFA 21 için geri sayım başladı ancak popüler futbol serisinin yeni oyununu satın almadan önce denemek isteyenlere kötü bir haberimiz var. EA Sports, oyun için bu yıl demo sürümü gelmeyeceğini açıkladı. Yayıncı, zamanını ve çalışmalarını oyunu geliştirmeye odaklamak için demo yayınlamayacağını duyurdu.

Yine de FIFA 21’i denemenin bir yolu var. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda demo olmasa da, EA Play abonelerinin oyunu satın almadan önce deneyebileceklerini açıkladı. Oyuncular EA Play denemesi ile 9 Ekim’den itibaren 10 saat süreyle oyuna erişim sağlayabilecek. Ayrıca oyun bu tarihte satışa sunulacak.

EA, FIFA 21 demosuna vakit ayıramadı

Paylaşımda açıkça belirtilmese de, yeni nesil konsollara hazırlık süreci ve koronavirüs salgını, spor oyunları için bazı zorlukları beraberinde getirdi. PES 2021, sezonluk güncelleme olarak piyasaya sürülürken, WWE 2K21 iptal edildi. EA, FIFA 21’in PS4, Xbox One ve PC sürümleri için oynanış tarafında geliştirmeler yaptı. Diğer yandan oyunun Switch sürümü, Legacy Edition olarak gelecek. Yani oynanış, Switch’teki ilk FIFA sürümünden itibaren değişime uğramadı.

FIFA 21, 9 Ekim’de PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun ayrıca ilerleyen tarihlerde PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Stadia’ya da gelecek. Oyuncular yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek. PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri için çıkış tarihi henüz açıklanmadı.