Far Cry 6’da üçüncü şahıs ara sahneler ve birden fazla son olacak

Far Cry 6, geçtiğimiz gün Ubisoft Forward etkinliğinde sergilendi. Ancak etkinlikte yayınlanan sinematik fragmanlarda oynanış görüntüleri yer almadı. Oyunun anlatı direktörü Navid Khavari, Far Cry 6 ile seriye yeni eklenen özellikler ve deneyimler hakkında konuştu.

Far Cry 6’da karakteriniz erkek ya da kadın (Dani veya Danny) olsun, Yara’da alevlenen devrimde kendine özel bir arka plana ve role sahip olacak. Ubisoft, karakteri birinci şahıs perspektifinden çıkararak olayları daha sürükleyici hale getiren üçüncü şahıs ara sahneleri oyuna eklemenin önemli olduğunu düşünüyor.

Far Cry 6 seriye büyük yenilikler getirecek

Far Cry 6

Ubisoft Far Cry serisinde seslendirilmiş ana karakterden, sessiz karakterlere kadar hikayeyi ve dünyayı çeşitli şekillerde anlatmayı denedi. Far Cry 6’nın kahramanı Dani/Danny Rojas, oyunun ilk sinematik fragmanında gördüğümüz şehirde büyüdü. Bu, serideki kahramanların genellikle dışarıdan gelen bir yabancı olduğu düşünüldüğünde büyük bir değişiklik.

Anlatı direktörü Navid Khavari, Game Rant’a verdiği röportajda ara sahne değişikliği ve ana karakterin savaştaki yeri hakkında konuştu. Khavari, “Yaptığımız araştırmalarda bir gerilla devrimine yakından baktık. Konuyu işlemek için onu hissetmelisiniz. Karakterin nereden geldiğini, onu silah almaya neyin ittiğini ve neden savaşmak zorunda kaldığını anlamanız gerekir” diyor.

Üçüncü şahıs sahnelere de değinen Khavari, “Bizim için heyecan verici olan şey, Dani’yi üçüncü şahıs kamera açısında, sinematiklerde ve oyunun diğer bileşenlerinde görebilmeniz ve günümüzde artık zorunluluk haline gelen tamamen seslendirilmiş, çekimlerle oluşturulmuş bir karaktere sahip olmanız.” diye ekledi.

Far Cry 6’da Anton’u bekleyen birden fazla son olacak

Far Cry 6

Far Cry 5’daki bir diğer büyük değişiklik de oyunun dünyasında gerçekleştirildi. Far Cry oyunları genellikle uygarlıktan uzak, tropikal bölgelerde geçiyordu. Ancak yeni oyun devrimin ortasında hareketli bir şehir sunuyor ve Far Cry 5’in hikaye anlatımına benzer şekilde, oyuncuların devrimdeki rollerini nasıl oynamak istediklerine odaklanıyor. Khavari’ye göre Far Cry 6’nın devasa açık dünyasındaki maceranıza adanın istediğiniz yerinden başlayabilecek ve hikayeye her açıdan yaklaşabileceksiniz.

Oyunun kötü adamı Anton’u oynayan Giancarlo Esposito, Far Cry 6’da birden fazla son için canlandırma yaptığını ve oyuncuların diktatörü nasıl bitireceğini seçebileceklerini doğruladı.

Far Cry 6, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC ve Stadia için 18 Şubat 2021’de piyasaya sürülecek.

yorum Yap