Fallout 4 GOTY Edition incelemesi: Herkes sığınaklara!

Hayatta kalma oyunu denildiğinde akla gelen ilk oyunların başındadır Fallout serisi. Oyunun yeni sürümü Fallout 4 Game of the Year Edition (Fallout 4 G.O.T.Y) versiyonunu PS Oyun olarak sizler için inceliyoruz.

Tür:
Çıkış Tarihi: 01 Ocak 1970
Diğer Paketler:

Fallout 4 G.O.T.Y nükleer facia sonrası yaşanan bir macera

Fallout 4 Game of The Year sürümü ile birlikte oyuncularını Wasteland’a geri dönmeleri için yeni macerasına davet ediyor.Yeni oyun güncellemeleri, grafiksel geliştirmeler, modları ücretsiz oynayabilmek ilk göze çarpan yenilikler.

Nükleer savaşın yok ettiği bir dünya

Fallout 4’ü ilk kez oynuyorsanız, hikaye hakkında bilgi vermek için birkaç dakikanızı alalım. Fallout oyunlarının başladığı zaman dilimi ilk nükleer savaştan 200 yıl sonraya denk geliyor. Oyunda Vault 111‘in güvenli alanından ayrılarak kaçırılmış olan çocuğunuzu arayan bir kahramanı yönetiyorsunuz.

Fallout 4 GOTY inceleme

Boston Commonwealth‘in çorak arazisine çıktığınızda, bombalar düştükten 200 yıl sonra ne kadar çok şeyin değiştiğini keşfediyorsunuz. Her saniye hayatta kalmak için bir mücadele verirken tüm seçimlerde tamamen senin iradene bağlı, Fallout için dünyanın en özgür oyunlarından birisi diyebiliriz. Oyunun henüz ilk dakikalarında dahi tamamen kendi başına olduğunu, tüm kaderinin ellerinde olduğunu ve bu dünyayı değiştirebileceğini fark ediyorsun. Oyunun bize bu özgürlüğü sunması ve senaryoya bağlı olarak sınırlar koymamış olması harika bir duygu.

Özgürlük

Fallout 4 G.O.T.Y, serinin önceki iki oyununun birçok özelliğini koruyor. Keşfedilecek geniş bir araziniz var, sizi bulmak ve takip etmek için yoldaşlar, tonlarca eşya ve silah, süper mutantlar, akıncılar ve liste böyle devam ediyor. Serideki daha önceki oyunları oynamışsanız, oyundaki silah kullanımının oldukça geliştirildiğini fark edeceksiniz. Fallout 4 bu konuda hiçbir oyunun altında kalmayacak şekilde kendisini geliştirmiş.

Oyun, genel niteliklerinizi belirlemek için önceki oyunlarda da var olan special sistemini kullanıyor. Seviyeniz yükseldikçe son oyuna özel bir rütbelendirme sistemi de eklenmiş.

Fallout 4 GOTY inceleme

Oyundaki yağma sistemi ise çok geliştirilmiş, artık bulduğunuz bir eşyayı parçalarına kadar ayırabiliyorsunuz. Önemsiz şeyler, vidalar, metaller, yaylar, dişliler vb. gibi daha küçük bileşenlere ayrılıyor. Bu bileşenlerin tümü, belirli bir eşyayı yeniden tasarlamak için veya belirli bir parçanın modifikasyonunu yapmak için kullanılabiliyor. Hatta gerekli olan parçaları topladığınızda patlayıcılar, ilaçlar, zırh ve daha fazlasını da oluşturabiliyorsunuz.

Fallout 4 ile kıyamet sonrası renkli bir dünya

Önceki oyunların aksine, Fallout 4’ün çorak arazisi şaşırtıcı derecede renkli ve parlak. Oyunun çoğu bölümü enkazdan ibaret olsa da, Fallout 4 bu tuhaf enkaz ortamından bile harika manzaralar çıkarmayı başarmış, kimi yerler gerçekten çok etkileyici.

PlayStation 4 Pro ürününe sahipseniz, daha yüksek çözünürlükler ile görsel şöleni daha net görebilirsiniz. Oyunda Türkçe mod bulunmuyor, fakat Fallout 4 G.O.T.Y Edition Playstation 4 sürümünü Türkçe yapmanın yolları mevcut.

yorum Yap