F1 2020 deneme sürümü PS4 ve Xbox One için yayınlandı

Codemasters’ın popüler yarış serisinin son oyunu F1 2020, bu yaz konsollar ve PC için piyasaya sürüldü. Oyunu denemek isteyen konsol oyuncuları artık demo sürümüne ücretsiz olarak erişebiliyor. F1 2020’nin ücretsiz denemesi şu anda PlayStation 4 ve Xbox One’da indirilebiliyor. Ücretsiz deneme sürümünün ne zamana kadar kalacağı henüz belli değil.

F1 2020 ücretsiz deneme sürümü, 2020 yılı F1 takvimindeki 22 piste ek olarak Formula 1’in 10 resmi takımının tamamını ve çeşitli sürücüleri içeriyor. Oyuncular Vietnam’ın yeni Hanoi Sokak Pisti’nde dahi yarışabiliyor.

F1 2020, yeni oyuncuların oyuna alışmasını kolaylaştırıyor

F1 2020

İsteğe bağlı yardımlar, yeni oyuncuların oyuna kolaylıkla alışabilmelerini sağlıyor. Örneğin F1 2020’nin yol tutuşu modu, pist dışı bölgelerde sürüşü biraz daha kolaylaştırıyor. Diğer yandan direksiyon yardımı, sürücülerin zorlu durumlarda yarış pistine daha rahat girmesini sağlıyor. Fren yardımı ise virajlara yaklaşırken kontrollü olarak aracı yavaşlatıyor.

Yerel kooperatif oyun için bölünmüş ekran özelliği de My Team ile birlikte ücretsiz denemenin bir parçası oldu. My Team, oyuncuların sıfırdan kendi Formula 1 takımlarını kurmalarına izin veriyor. Elbette My Team modu daha sınırlı ancak tam oyunu satın almayı seçenler, ilerlemelerini aktarabilecek. PlayStation Now abonesi olan PS4 ve PS5 kullanıcıları, F1 2020’yi tam sürüm olarak ücretsiz oynayabiliyor. Ancak oyun akış hizmeti ne yazık ki ülkemizde henüz kullanılamıyor.

F1 2020 ücretsiz deneme sürümünün yer aldığı PS Store sayfasına buradan, Microsoft Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Codemasters, F1 2020’yi piyasaya sürdükten kısa süre önce PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için Dirt 5’i yayınladı. Geliştirici, 2021 yılının ilk çeyreğinde Rockstar ve 2K Games’in ana şirketi Take-Two Interactive‘in bünyesine katılabilir.