Eski Diablo geliştiricileri Gas Giants Games stüdyosunu kurdu

Diablo serisinin iki eski geliştiricisi bugün yeni stüdyolarını açıkladı. Gas Giants Games adındaki stüdyo, Jay Wilson ve Julian Love tarafından faaliyete geçti. Bu iki kişi sırasıyla tasarım direktörü ve kreatif direktör olarak görev alıyor. Stüdyo ayrıca, yeni bir IP’ye dayalı adsız bir aksiyon RPG oyununu duyurdu. Stüdyo, yaklaşan Oyun Geliştirici Konferansı’nda yeni oyunun önizlemelerini vermeyi planlıyor.

eski-diablo-gelistiricileri-gas-giants-games-studyosunu-kurdu

Eski Diablo geliştiricilerinin kurduğu Gas Giants Games, ilk oyunlarını duyurdu

Wilson ve Love, yeni oyunları üzerinde çalışmak için oyun endüstrisinin kıdemlilerinden oluşan büyük ekip topladıklarını söyledi. Ekibin ürünleri arasında Overwatch, Gears of War, Cyberpunk 2077, Kingdom Hearts ve Company of Heroes yer alıyor. Wilson, geliştiricilerin birkaç oyun konsepti üzerinde çalıştığını açıkladı. Wilson açıklamasında, “Devam eden projemizin tüm ayrıntılarını tüm dünyaya açıklamaya henüz hazır değiliz. Yine de, geçmiş oyunlarımızın hayranlarının neler olacağı konusunda heyecanlanacağını söyleyebiliriz. Oyunumuz, keşfetmeyi seveceğinizden emin olduğunuz yeni ve orijinal bir dünyaya sarılmış çılgın, içgüdüsel dövüşler, ilgi çekici ilerleme sistemleri ve benzersiz hayatta kalma deneyimi sunuyor.”

eski-diablo-gelistiricileri-gas-giants-games-studyosunu-kurdu

Gas Giant, ilgilenen yatırımcılara ve yayıncılara oyunun özel tanıtımlarını gösteriyor. Oyun Geliştiricileri Konferansı, 20 Mart – 24 Mart tarihleri arasında Kaliforniya’da gerçekleşiyor. Sizler Diablo geliştiricilerinin stüdyo açması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

yorum Yap