Epic Games, yeni genel merkezi için AVM satın aldı

Fortnite geliştiricisi Epic Games, genel merkezini devasa bir kampüse taşıyacağını duyurdu. Şirket, 1979’da Kuzey Carolina’da inşa edilen bir alışveriş merkezi olan Cary Towne Center‘ı satın aldı. Epic, AVM’yi 2024 yılına kadar yeni küresel genel merkezine dönüştürmeyi planlıyor.

Epic Games’in satın aldığı yeni merkez, yaklaşık 91.000 metrekarelik devasa bir alan üzerine kurulacak. İnşa edilecek kampüs, ofis binaları ve rekreasyon alanlarını içerecek. Şirket, böylesine büyük bir alanı seçmekteki amacının uzun vadeli büyümesine uyum sağlayacak, sıfırdan, kendine özel bir kampüs yapmak olduğunu belirtti.

Epic Games, AVM için 95 milyon dolar ödedi

Cary Towne Center AVM, Epic Games

Gelen raporlara göre Epic Games, Cary Towne Center için yaklaşık 95 milyon dolar ödedi. AVM, Şubat 2019’da Turnbridge Equities ve Denali Partners tarafından 31.5 milyon dolara satın alınmıştı. Şirket, kampüs içinde 193 milyon dolarlık bir spor ve rekreasyon merkezi yapmak için Town of Cary şirketi ile birlikte çalışacak. Kampüsün inşasının bu yıl içinde başlaması planlanıyor.

Epic çalışanları, Cary şehrindeki Crossroads Bulvarı yakınlarında yer alan ofiste çalışmaya devam edecek. Epic Games, 1999 yılından bu yana ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinin Cary şehrinde ve şu anda dünya çapında yaklaşık 2.200 çalışana sahip. Satın alınan Cary Towne Center, Epic’in şu anki genel merkezine 3,2 kilometre uzaklıkta. Şirket, oyun devi olmasının dışında, eğlence sektöründeki farklı alanlarda da faaliyet gösteriyor.

Epic Games, popüler battle royale oyunu Fortnite‘ın yanı sıra en yaygın kullanılan oyun motorlarından biri olan Unreal Engine üzerinde çalışıyor. Epic, Lucasfilm ile birlikte The Mandalorian dizisi için sanal sahneler oluşturmaya yardımcı olan teknolojiler üzerinde de çalışıyor. Şirketin değeri, Ağustos 2020’de yaklaşık 17.3 milyar dolar olarak bildirildi.