EA, ücretsiz Battle Royale oyunu yapmayı düşünebilir

Fortnite, oyun dünyasını domine edip ve Epic Games’e milyarlarca dolar kazandırmaya devam ediyor. Görünüşe göre, battle royale türünün 2019’da 20 milyar dolar olarak ön görülen pazar değerine, EA ortak olmayı düşünüyor.

EA, oynaması ücretsiz battle royale oyunu fikrini değerlendiriyor

2019 mali yılının ilk çeyreği için düzenlenen yatırımcı konferansı sırasında EA, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu yapma olasılığını açıkladı. Konu, şirketin operasyon direktörü ve mali işler müdürü Blake Jorgensen’e; Battlefield 5‘in battle royale modunun ayrı olarak ücretsiz bir yapıma dönüşüp dönüşemeyeceği sorulduğunda ortaya çıktı.

Jorgensen, Battlefield Royale‘ın Battlefield 5’deki diğer herhangi bir moddan farklı olmadığını söyleyerek bu reddetti. Ancak, konuşmanın devamında ayrı, bağımsız bir yapımın olasılıklar dahilinde olduğunu ima etti.

“Nişancı türünde veya başka bir türde oynaması ücretsiz, bağımsız bir oyun deneyimi ile ilgilendiğimizi söyleyebilirim, ama şu anda Battlefield’a bu şekilde baktığımızı sanmıyorum. Ancak önümüzdeki aylarda ve yıllarda daha fazla şey göreceksiniz.”

EA, Battlefield 5 ile oyunculara tek oyunculu, geleneksel çok oyunculu nişancı veya battle royale modları gibi birçok farklı seçenek sunmak istiyor. CEO Andrew Wilson, geliştirici DICE’ı yayıncının en yenilikçi stüdyolarından biri olarak tanımladı ve diğer yeni modlarda da çalıştığını söyledi.

“Battlefield 5’e yenilikçi, çok oyunculu bileşenler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Ekim ayında bu konuda daha fazla konuşacağız, ancak yeni bir oyun tarzıyla birlikte, Battle Royale’da dahil, Battlefield oyununun tüm geleneksel bileşenlerini içeren tam özellikli bir oyun beklemelisiniz.”

Battlefield, en büyük rakibi Call of Duty: Black Ops 4 ile bu yıl battle royale türünde ilk oyunlarını sunacaklar.