EA, FUT 21 kartlarını para karşılığı sattığı iddia edilen çalışana ilişkin soruşturma başlattı

EA, bir çalışanının FIFA 21 oyuncularına el altından nadir FIFA Ultimate Team (FUT) kartları sattığına dair iddiaları araştırıyor. Kişinin kartları oyunculara çeşitli paketlerde 1.000 euroyu aşan fiyatlarla sattığı iddia ediliyor.

EA, VGC’ye yaptığı açıklamada, durumun oyun içinde yarattığı adaletsizlik algısını anladığını ve bu tarz satışlara hiçbir şekilde göz yummadığını belirtti. Twitter kullanıcısı @FutArcade, söz konusu EA çalışanıyla gerçekleştiği iddia edilen mesajlaşmaların ekran görüntülerini paylaştı. Ayrıca tweet dizisinde kartlardan çıkan futbolcuların görüntüleri de yer aldı.

EA çalışanı olduğunu iddia eden kişi oldukça nadir FUT kartları satıyor

EA çalışanı ile yapıldığı iddia edilen mesajlaşmalarda son derece nadir ve elde edilmesi zor olan İkon Anları ve Yılın Takımı kartları için görüşmeler var. FIFA Ultimate Team paketleri, dijital olarak premium para birimleri ile satın alınabiliyor veya oyun içi ödül olarak kazanılabiliyor. Nadir İkon Anları ve Yılın Takımı kartlarının tümü, FUT kadrolarında oynanışı etkileyen istatistiksel artışlarla geliyor.

Gösterilen mesajlarda, EA çalışanının kartları oyuncuların hesabına doğrudan eklemek için PSN veya EA ID‘si istediği görülüyor. Bu kartların ekstra olarak mı üretildiği yoksa çekilmeleri halinde diğer paketlerden çıkıp çıkmadığı bilinmiyor. EA, kapsamlı bir soruşturma yürütüldüğünü ve uygunsuz bir davranış tespit edilirse hızlı bir şekilde harekete geçeceğini belirtti.

FIFA 21 yükselişini sürdürüyor ve satış listelerinde en üst sırada yer alıyor. Durumla ilgili güncelleme geldiğinde sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

yorum Yap