EA Access’in PS4’e geleceği tarih belli oldu!

EA Access‘in PS4’e geleceği daha önce açıklanmıştı ve artık abonelik hizmeti önümüzdeki aydan itibaren sadece Xbox One’a özel bir özellik olmaktan çıkıyor. EA sonunda abonelik hizmetinin Sony’nin konsoluna geleceği tarihi 24 Temmuz olarak açıkladı.

EA Access şu anda yıllık 65 TL veya aylık 12 TL seçenekleriyle sunuluyor. Titanfall 2, Star Wars: Battlefront II, ve FIFA 18 gibi ücretsiz EA oyunlarından oluşan bir kütüphaneye erişmenizi sağlıyor. Aboneler tüm dijital EA oyun alımlarında %10 indirim kazanıyorlar ve yeni EA oyunlarına yayınlanmadan önce 10 saat erken erişim fırsatı sunan EA Access ‘Play First Trial’ ayrıcalığından yararlanabiliyorlar. Ayrıca Battlefield 5‘in EA Access Vault’a eklendiği EA Play 2019 etkinliğinde açıklanmıştı.

Sony son dönemde politikalarını yumuşattı ve abonelik hizmeti sonunda kendini PS4 platformuna kabul ettirdi. Şirket 2014 yılında EA’in PlayStation’da hizmetini başlatmasını engelleyerek, EA Access abonelik teklifini değerlendirdiğini ve “PlayStation müşterilerinin beklediği değerlere karşılık vermediğine karar verdiğini” açıklamıştı. Sony kararındaki değişikliğin sebeplerini net olarak açıklamadı.

Son olarak, PlayStation Plus Temmuz ayı oyunları geçtiğimiz gün açıklandı. Gelecek ayla birlikte PlayStation Plus üyelerine sunulacak ücretsiz PS4 oyunları PES 2019 ve Horizon Chase Turbo olacak.