Dying Light Geliştiricisi Techland Yeni Oyununu Gösterdi

Dying Light ve Dead Island geliştiricisi Techland, binalar ve köprülerle dolu bir manzaraya bakarken dev ağaca tutunan bir insanı gösteren yeni konsept sanat eseri aracılığıyla henüz duyurulmamış fantastik RPG oyunu hakkında yeni bilgiler sağladı. Gizemli oyunun egzotik temasını yansıttı. Oyun için henüz belirli bir sürüm takvimi duyurulmadı.

dying-light-gelistiricisi-techland-yeni-oyununu-gosterdi

Techland oyun hakkında Twitter’da bilgi sağladı

Stüdyo, Twitter hesabı üzerinden oyunculara oyun hakkında bilgi verdi. Bu noktada, “En yeni oyunumuz, keşfedilmeye hazır egzotik bir açık dünyaya sahip anlatı odaklı bir fantezi destanı olacak. Techland’ın bilinen en iyi oyun özelliklerini birleştiren ve geliştiren ilgi çekici, hikaye odaklı bir AAA oyunu yaratmaya çalışıyoruz.” dedi.

Geliştiricilerin açıklamada en iyi yönleri vurgulaması dikkat çekti. Bu noktada oyunun Techland’ın Dying Light serisine bir şekilde benzeyebileceği düşünülüyor. Oyun, oyuncunun bu gizemli oyundaki zamanını daha da eğlenceli hale getirmek için keşfetmeyi içerebileceği tahmin ediliyor. Konsept sanatına bakılırsa, fantezi RPG Techland’ın önceki çalışmalarından farklı görünen egzotik bir dünyada geçiyor.

dying-light-gelistiricisi-techland-yeni-oyununu-gosterdi

Konsept sanatı ayrıca harabelerle dolu bir manzara sergiliyor. Hayvanlar, gökyüzünde kendini gösteren kırık bir gezegen ile dev ağacın üzerinde insanın etrafında pusuda bekliyor. Konsept sanatının görünümünden oyun, oyuncuların fantastik canavarlarla kapışacağı ve yerel halkla kaynaşacağı bir yer gibi duruyor. Karolina Stachyra ve Arkadiusz Borowick projeye anlatı yönetmenleri olarak dahil oldu. Bundan önce The Witcher serisinde çalışan birkaç eski fantezi geliştiricisi de sürece katıldı.

dying-light-gelistiricisi-techland-yeni-oyununu-gosterdi

Stüdyo yeni oyun üzerinde yoğun bir şekilde çalışsa da Techland, lansman sonrası daha fazla içerikle Dying Light 2’yi desteklemeye devam ediyor. Yıllar önce, stüdyo aslında diğer zombi oyunlarından birisi olan Dead Island’ın devamı niteliğinde bir oyun geliştirmeye karar vermişti.

Sizler yeni oyunun konsept tasarımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu noktada yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

yorum Yap