Eski NASA mühendisi Dualshock 4 ve Xbox One’a mod yapıyor!

Eski bir NASA mühendisi olan Jake Middleton, çılgın ve abartılı bir DualShock 4 ve Xbox One kontrol cihazı modu için Kickstarter kampanyası başlattı.

MEGA-one olarak adlandırılan proje, kontrol cihazına derinlemesine titreşim ve yoğun güç geri bildirimi eklemeyi hedefliyor. Dış iskelet uçak tipi alüminyum ve endüstriyel sınıf bir vibratörden yapılmış. Aynı zamanda bir mega motor ve savaş uçağı ateşleme anahtarı var.

Dualshock 4 Xbox Mega-one

Mega-one projesi şöyle açıklanıyor:

En sevdiğiniz FPS veya yarış oyununu MEGA-one ile oynarken hayal edin! Ateş ettiğin her mermide kontrol cihazı geri tepiyor! Arabanızla her dönüşte, sarsılarak ellerinizi çeviriyor (veya daha fazla deneyimlemek istediğiniz milyonlarca harika oyundan herhangi biri!)

Oyunların müthiş olduğunu düşünüyoruz, ama biz onları bugün yapılamayan bir şekilde DENEYİMLEMEK istiyoruz – biz oyunu HİSSETMEK istiyoruz – ve MEGA-one’ın neler yapabileceğini görmek istiyoruz!

Hiç kontrol cihazı modu denemediyseniz – bu şimdiye kadarki en kolay ama en çılgın mod!

Mega-one Dualshock 4

Kickstarter kampanyası yaklaşık 7,500 dolar hedefine ulaştığında, bu benzersiz modun Şubat 2019’da satışa başlaması bekleniyor. MEGA-one, 135 dolar karşılığında tek başına ya da 200 dolara kontrol cihazıyla birlikte satılacak. Middleton, mod kitinin montajının yaklaşık beş dakika süreceğini ve kontrol cihazından ayrılmasının yalnızca saniyeler süreceğini tahmin ediyor.

Middleton, modun tüm oyunlarla çalışacağını vadediyor. Görünüşe göre kolayca sökülebiliyor ve üzerinde ayarlamalar yapılmasına izin veriyor.

Kampanya başarılı olursa (öyle görünüyor), MEGA-one’ın gelecek yılın başlarında hazır olması bekleniyor. Bu ilginç tasarımın Dualshock 4 ile nasıl çalışacağını merak ederken bunu bulduk:

Dualshock 4 Mega-one

Gerçekten bir uçak tipi gövdeyle Dualshock 4 cihazını nasıl kontrol edebileceğimiz de ayrı bir soru. Bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz. Kontrol cihazlarına bu şekilde modların yapılmasını ister miydiniz?

yorum Yap