DualShock 4’ün favori dört renk seçeneği yeniden satışta

Sony, PlayStation 4’ün yaklaşık 7 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana DualShock 4 kontrol cihazı için 25’in üzerinde renk şeması sundu. Zaman içinde bazı tasarımlar stokta kalmadı veya makul bir fiyata sahip olmak giderek zorlaştı. Sony, hayranların favorisi dört rengi yeniden piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Bu aralar bütün dünyanın gözü kulağı PlayStation 5 ve DualSense ile ilgili haberlerde. Konsolun fiyatı, çıkış tarihi ve ön siparişleriyle ilgili ayrıntılar hala açıklanmadı. Hayranlar özellikle DualSense’in hangi renk çeşitleriyle piyasaya sürüleceğini ve ne zaman geleceğini merak ediyor. Ancak Sony, yeni nesil öncesi DualShock4 stoklarını doldurmaya odaklanıyor.

DualShock 4’ün sevilen dört rengi yeniden satışta

PS4, DualShock 4

PlayStation Blog‘da paylaşılan gönderide geri dönen DualShock 4 renk seçenekleri; Berry Blue, Red Camouflage, Rose Gold ve Steel Black olarak açıklandı. Oyun kolları, dünya çapındaki belirli perakendecilerde satışa sunuldu. Ne yazık ki belirli bir liste yok, ancak Amazon gibi büyük perakendecilerde kontrol cihazlarını bulmak mümkün. Ülkemizde ise anlaşmalı mağaza zincirlerinde bazı renkleri bulabilmek mümkün.

DualSense’in Summer Game Fest‘te kanlı canlı gösterilmesinin ardından kontrol cihazına dair sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Sızıntılardan biri, yeni nesil kontrol cihazının siyah renkli modelini ortaya koyuyor ve cihazın DualSense prototipine ait olduğu düşünülüyor. Belki de PlayStation 5 beyaz rengin yanı sıra bir diğer farklı seçenekle de piyasaya sürülebilir. Şimdilik bu konuda resmi açıklama gelmedi.

DualSense vs DualShock 4

Sony ayrıca geçtiğimiz hafta DualShock 4’ün PS5 ile geriye dönük uyumlu olacağını ve yalnızca PS4 oyunlarıyla çalışacağını açıkladı. Sony, yeni nesil donanım ve aksesuarları vazgeçilmez görüyor ve PS5 oyunları, yeni DualSense kontrol cihazına ihtiyaç duyacak. DualShock 4’ün ardından böylesine keskin bir değişim, farklı renk seçeneklerinin de kısa süre içinde gelmesini sağlayacaktır.

PS5 ve DualSense ile ilgili detaylar gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşacağız. Şimdilik bütçesi yetenler DualShock 4 ile konsollarında renkli değişiklikler yapabilir.

yorum Yap