BİM'de 159 TL'ye satılan Polosmart kablosuz PS4 kolunu aldık

BİM'de 159 TL'ye satılan Polosmart kablosuz PS4 kolunu aldık
BİM her hafta getirdiği teknolojik ürünlerle mağaza kapılarında sıra oluşturuyor. Uygun fiyatlı performans ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken mağaza zincirine 12 Mart Cuma günü itibarıyla Polosmart marka PS4 oyun kolu geldi....

BİM her hafta getirdiği teknolojik ürünlerle mağaza kapılarında sıra oluşturuyor. Uygun fiyatlı performans ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken mağaza zincirine 12 Mart Cuma günü itibarıyla Polosmart marka PS4 oyun kolu geldi. Polosmart DualShock 4 kontrol cihazına uygun fiyatlı alternatif veya ikinci kol isteyenlere iyi bir alternatif olabilir.

Polosmart kablosuz PS4 oyun kolu, 159 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Günümüzde DualShock 4'ün teknoloji marketlerinde 700 TL'ye varan yüksek fiyatlarla satıldığı düşünüldüğünde, BİM'in teklifi oldukça makul. Sabah saatlerinde mağaza kapısında sıraya girdik ve ürünü sizler için temin ettik. Şimdi kablosuz PS4 oyun kolunun özelliklerine yakından bakalım.

Polosmart kablosuz PS4 kolu, DualShock 4 için uygun fiyatlı bir alternatif

Polosmart kablosuz PS4 oyun kolu

Ürünü kutusundan kablosuz PS4 oyun kolu, micro USB bağlantı kablosu ve ilginç bir şekilde PS3 kolunun kullanma kılavuzu çıktı. Neyseki kılavuzları okumuyoruz, bizim işimiz ürünle. Polosmart'ın ürünü DualShock 4 ile neredeyse birebir aynı. Sadece dokunmatik yüzeyde markanın logosu var ve ortadaki PS butonu yerine logosuz bir düğme yer alıyor. Onun dışında ilk bakışta üst taraftaki ışık çubuğundan tuşlardaki sembollere kadar aynı.

DualShock 4, Polosmart kablosuz PS4 oyun kolu

DualShock 4, Polosmart kablosuz PS4 oyun kolu

Polosmart kablosuz PS4 kolu DualShock 4'ten boyut olarak hafif daha büyük, ancak tasarımda veya kullanımda gözle görünür bir farklılık yok. Malzeme olarak tok ve tuşları oldukça sağlam bir hissiyat veriyor. Oyun kolu, yaptığımız ölçüme göre 203 gram ağırlığında. Karşılaştırma için DualShock 4'ün yaklaşık 210 gram olduğunu belirtelim. Cihaz, PS4 konsoluna Bluetooth aracılığıyla kablosuz bağlanıyor ve tıpkı PS4 gibi micro USB kablo yoluyla şarj edilebiliyor.

Polosmart'ın ürününde 18 tuş (15 buton, 2 analog, 1 dokunmatik yüzey) yer alıyor. Çift titreşim özelliği ve kulaklık bağlayabilmeniz için 3.5 mm jak girişi de bulunuyor. Ayrıca kontrol cihazında 800 mAh'lik bir batarya bulunuyor. DualShock 4 üzerinde ise 1000 mAh batarya var. Ürünün PC ile de uyumlu olduğu belirtiliyor. Kolu PS4'ümüze başarılı bir şekilde bağladık ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabildik. PC için deneme yapmadık, ancak ürünün internet sitesinde cihazı bilgisayarda tam performans ile kullanabilmek için program indirilmesi gerektiği belirtiliyor. Kutu içerisinden CD çıkmadı ve PS3 kullanma kılavuzu ile geldiği için yazılımın nereden indirildiğini bilemiyoruz.

Eğer DualShock 4 için yedek oyun kolu arıyorsanız veya oyun keyfini arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız ürünü alabilirsiniz. Koronavirüs salgını ile artan kur ve tedarik sorunları, oyuncuların DualShock 4 almasını zorlaştırıyor. Özellikle konsol tarafında uygun fiyatlı kontrol cihazlarının kısıtlı olduğu düşünüldüğünde, BİM ve Polosmart'ın teklifini değerlendirebilirsiniz. Elbette DS4 kalitesi bekleyemeyiz ancak bizim izlenimimiz, ikinci kol olarak iyi bir alternatif olduğu yönünde.

Polosmart kablosuz PS4 oyun kolunu BİM marketlerden 159 TL'ye satın alabilirsiniz. Eğer ürünü mağazalarda bulamazsanız, Polosmart resmi sitesinden 199 TL'ye sipariş verebilirsiniz. Oyun kolunun satış sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Polosmart kablosuz PS4 oyun kolu

Polosmart Kablosuz PS4 Oyun Kolunun özellikleri:

  • Kablosuz Bluetooth bağlantı
  • Çift titreşimli
  • LED Şarj Uyarı Göstergesi
  • 18 Fonksiyon tuşu (15 buton, 2 analog, 1 dokunmatik yüzey)
  • 800 mAh DC 5V batarya
  • 3,5 mm kulaklık girişi
  • PS4 ve PC ile uyumluluk
  • Siyah

PlayStation 4 ile ilgili tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.