Astro kulaklıklar, PS5 uyumluluğu için adaptör gerektirecek

Astro kulaklıklar, PS5 uyumluluğu için adaptör gerektirecek
Bugün, PlayStation 5'in aksesuar uyumluluğu ile ilgili bir başka soru yanıt buldu. Donanım üreticisi Astro, oyun kulaklıklar için PS5 ve Xbox Series X uyumluluğunu duyurdu. Astro'nun tüm kulaklıkların yeni nesil konsollarla tamamen...

Bugün, PlayStation 5'in aksesuar uyumluluğu ile ilgili bir başka soru yanıt buldu. Donanım üreticisi Astro, oyun kulaklıklar için PS5 ve Xbox Series X uyumluluğunu duyurdu. Astro'nun tüm kulaklıkların yeni nesil konsollarla tamamen uyumlu olacak, ancak ek bir aparat gerektirecek.

Astro sahiplerinin PS5 ile tam uyumluluk için, Ekim ayında piyasaya sürülecek Astro HDMI adaptörünü 39,99 dolara satın almaları gerekecek. Şirketin açıklamasına göre bu adaptör, oyun sesi ve sesli sohbet miksajını mümkün kılıyor ve TOSLINK optik jakı ile gecikmesiz 4K HDMI video geçişi sunuyor. Astro ürünlerinin kayıtlı sahipleri seri numaralarını ve e-posta adreslerini göndererek astrogaming.com'dan yapacakları satın alma işlemlerinde 15 dolar indirim alabilecek.

PS5, TOSLINK bağlantısı gerektiren donanımları desteklemeyebilir

Astro kulaklık, yeni nesil konsolllar

Astro kulaklıklar için piyasaya sürülecek olan adaptör, PlayStation 5'in optik çıkışa sahip olmayacağını doğruluyor gibi görünüyor. Bu da TOSLINK bağlantı noktası gerektiren ses aksesuarlarınızı yeni nesil konsolda kullanamayacağınız anlamına geliyor. HDMI adaptörü, kullanıcıları yeni kulaklık satın almaktan kurtaracak. İşte Astro kulaklıkların PS5 uyumluluk listesi:

Astro A10

  • 1. Nesil - PS5 Denetleyicisindeki 3.5 mm bağlantı noktası aracılığıyla oyun sesini ve sesli sohbeti destekleyecek.

Astro A20 Wireless

  • 1. Nesil - USB üzerinden oyun sesini ve sesli sohbeti destekleyecek. Ses miksajı için HDMI Adaptör gerektirecek.
  • 2. Nesil - Oyun sesini iletmek için dahili bir USB vericisi gerektirecek.

Astro A40 ve A40 TR

  • 1-4. Nesil - PS5 kontrol cihazındaki 3.5 mm bağlantı noktası aracılığıyla oyun sesini ve sesli sohbeti destekleyecek.

Astro MixAmp Pro TR

  • 3. Nesil ve 4. Nesil - USB üzerinden oyun sesini ve sesli sohbeti destekleyecek. Ses miksajı için HDMI Adaptör gerektirecek.

Astro A50 Wireless + Base Station

  • 3. Nesil ve 4. Nesil - USB üzerinden oyun sesini ve sesli sohbeti destekleyecek. Ses miksajı için HDMI Adaptör gerektirecek.

Oyun donanımı veya aksesuarları satın alırken donanım uyumluluğu çok önemli. Yeni nesil konsolların hızla yaklaşması ve Sony'nin sessizliği oyuncuları aksesuarlarını kullanıp kullanamayacağı konusunda tereddütte bırakıyor. Astro, Xbox Series X için de uyumluluk koşullarını açıkladı. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uyumluluk için adaptöre satın almak zorunda kalmak can sıkıcı olsa da, Astro en azından kullanıcılara bir çıkış yolu ve indirim sunuyor. PS5 lansmanına doğru ilerlerken kullandığınız donanımların üreticilerinden gelecek açıklamaları takip edin.