Dishonored’ın geliştiricisi Arkane Studios, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Microsoft’un ZeniMax Media’yı satın almasının hemen ardından, Bethesda’ya ait Arkane Studios‘un Austin ve Lyon ofislerinden iş ilanları verildi. Verilen iş ilanları, stüdyonun henüz duyurulmamış yeni bir AAA proje için ekibe yeni geliştiricileri katmaya hazırlandığını gösteriyor.

Austin ve Lyon’da stüdyolarından verilen iş ilanları, Motor Programcısı ve Grafik Mühendisi, Sistem Tasarımcısı ve Kıdemli Yapay Zeka Mühendisi gibi pozisyonların açık olduğunu gösteriyor. İlanlar çok fazla detay sunmasa da, bazıları Arkane Studios’un üzerinde çalıştığı yeni projeyi tanımlıyor. Dishonored serisi ve Prey’in geliştiricisi, Microsoft’un da desteğiyle büyük bir projeye girişecek gibi görünüyor.

Arkane’in iş ilanları, canlı hizmet oyununa işaret ediyor

Dishonored serisi

İlanlara gelecek olursak Sunucu Mühendisi pozisyonu için çevrimiçi oyunlar geliştirme konusunda kapsamlı deneyime sahip bir geliştirici aranıyor. Bu özel iş ilanı aynı zamanda potansiyel canlı hizmet sorunlarından da bahsediyor. Arkane sonunda çevrimiçi deneyimler üzerinde çalışmayı düşünüyor olabilir.

Buna ek olarak Grafik Mühendisi ilanı, başvuru sahiplerinin Unreal Engine 4‘te tecrübeli olmalarını istiyor. İlk Dishonored oyunu, Arkane’in son Unreal Engine destekli projesi olmuştu. Dishonored 2 ise id Tech 5‘e dayalı bir motorla çalışırken, Prey ise CryEngine ile yapılmıştı. Arkane’den gelişmiş bir oyun motoru ile çevrimiçi bileşenlere sahip yeni bir oyun gelebilir. Ya da hayranların Prey veya Dishonored özlemini giderecek yeni oyunlar görebiliriz.

Microsoft’un kısa süre önce Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın alması nedeniyle, Arkane’in bundan sonraki projelerinin PlayStation platformlarına bile gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Xbox Başkanı Phil Spencer’a göre şirket, bu tür konulara “duruma göre” karar vermeyi planlıyor.