Digimon Survive’ın çıkış tarihi yine ertelendi

Digimon Survive geçtiğimiz yıl 2020’ye ertelenmişti. Yayıncı Bandai Namco gecikmenin sebebini açıklamamıştı. Taktiksel RPG için bir erteleme duyurusu daha geldi. Yapımcı Kazumasa Habu, oyunu 2021‘de PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı.

Digimon Games Twitter hesabı, oyunun yapımcısından gelen bir açıklama paylaştı. Habu, dünya çapındaki mevcut koşulların Digimon Survive’ın geliştirme sürecini etkilediğini ve oyunun 2020’ye yetişmesinin zora girdiğini belirtti. Koronavirüs salgınının dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte geliştiricilerin çalışma şartlarındaki değişiklikler, planların sapmasına ve birçok oyunun, etkinliğin ertelenmesine neden oldu.

Digimon Survive için 2021’de heyecan verici duyurular gelecek

Digimon Survive, Bandai Namco

Kazumasa Habu açıklamasında, “Digimon Survive’ı ilk olarak 2020’de çıkarmayı planladık ancak dünya çapındaki mevcut koşullar geliştirme sürecini değiştirdi. Digimon Survive’ın lansmanını 2021’e ertelemek için zor bir karar verdik. Biz, Digimon hayranları için unutulmaz bir hikaye ile birlikte eğlenceli ve ilgi çekici bir taktiksel RPG oyunu yaratmaya çalışırken, gösterdiğiniz sabır için hepinize teşekkür ederiz. Digimon Survive için 2021 yılının ilkbaharında heyecan verici güncellemeler paylaşacağız. Bu yüzden daha fazla bilgi için lütfen takipte kalın.” ifadelerine yer verdi.

Digimon Survive, Takuma Momozuka liderliğindeki bir genç grubunu konu alıyor. Grup, okulun kamp gezisinde kayboluyor ve tuhaf canavarların olduğu tehlikeli bir dünyada maceraya atılıyor. Eve dönüş yolunda verilecek zorlu kararlar, ölümcül savaşlar ve animasyon dünyasında verilen mücadele oyuncuların seçtikleri canavar dostlarının evrimini ve oyun sonunu etkileyecek. Oyunda savaşlar klasik SRPG tarzında 2D olarak yapılacak.

Digimon Survive ilk olarak Temmuz 2018’de ortaya çıktı ve 2019 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak oyunun çıkış tarihi 2020’ye ertelendi. Ardından yapılan yeni bir duyuruyla 2021 yılında geleceği belirtildi. Şimdilik net bir tarih verilmedi. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Digimon Survive’ın yeni nesil konsollara gelip gelmeyeceği de şimdilik belli değil.