Diablo II: Resurrected teknik alfası başlıyor

Diablo II, 2000 yılında piyasaya sürülen orijinal sürümünden 20 yıl sonra geri dönüyor. Yenilenen klasik, bu yıl Diablo II: Resurrected adıyla PC ve konsollara gelecek. Aksiyon RPG oyunu, yarın başlayacak PC’ye özel bir teknik alfaya hazırlanıyor. Blizzard Entertainment, gelecekte yapılacak testlere konsol oyuncularını da dahil edeceğini açıkladı.

Blizzard resmi sitesinde yer alan soru cevap bölümünde, Diablo II: Resurrected’ın PS5, PS4, Xbox Series X ve Xbox Series S’te piyasaya sürüleceği yazıyor. İlk testler PC için gerçekleştirilecek olsa da, gelecekteki alfa testi aşamasına konsol oyuncularının da dahil edileceği belirtiliyor. Yapılacak test, Single-player Technical Alpha olarak adlandırılıyor ve sadece tek oyunculu mod ile üç sınıfı içeriyor.

Katılımcılar, Teknik Alfa’ya kayıt yaptıran sınırlı sayıda oyuncu arasından rastgele seçilecek. Test süreci, 9 Nisan Cuma günü TSİ 17:00‘de başlayacak ve 12 Nisan Pazartesi günü TSİ 20:00‘de sona erecek. Ayrıca sınırlı sayıda basın mensubu ve içerik üreticisi, bir gün öncesinde oyuna girebilme fırsatı bulacak. Teknik Alfa ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Diablo II: Resurrected, modern donanımlar için yenileniyor

Diablo II: Resurrected

Zamanının en popüler PC oyunlarından biri olan Diablo II ve genişlemesi Lord of Destruction hayatımıza modern bir sürümle geri dönecek. Korkunç iblisler, cesur maceracılar ve oyunun karanlık dünyası, PC ve konsollarda Ultra Yüksek Çözünürlüklü 4K (2160p) grafiklerle tamamen yenilenecek. Aynı zamanda tek bir düğmeye basarak oyunu nostaljik bir mercekten deneyimleyebileceksiniz.

Merakla beklenen nostaljik aksiyon RPG oyunu, yedi oynanabilir sınıfla piyasaya sürülecek. Bunlar; Amazon, Barbarian, Sorceress, Assassin, Necromancer, Druid ve Paladin olacak. Ancak teknik alfa sadece Amazon, Barbarian ve Sorceress sınıflarına odaklanacak. Daha sonra yapılacak test aşamasında diğer sınıflar da dahil edilecek. Çok oyunculu bileşenler ilk teste dahil edilmeyecek ve Blizzard sadece erken oyun sistemlerine, oynanabilir üç sınıfa ve performans verilerine bakacak. Çok oyunculu, sonraki oynanabilir test aşamasına dahil edilecek.

Diablo II’nin yenilenen sürümü, 2021 yılında piyasaya sürülecek. Blizzard, oyunun çıkış tarihini net olarak paylaşmadı, ancak gelecek haber ve duyurulardan sizleri haberdar edeceğiz. Takipte kalın!

yorum Yap