Destiny 2: Beyond Light Genişlemesi Ertelendi

Bungie, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Destiny 2’nin yeni büyük genişlemesi Beyond Light‘ı ertelediğini duyurdu. Geliştirici, erteleme kararının koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zorluklardan kaynaklandığını açıkladı. Ayrıca önümüzdeki aylarda Beyond Light hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağının sözünü verdi.

Destiny 2: Beyond Light, 10 Kasım‘a ertelendi. Genişlemenin ilk olarak Eylül ayında yayınlanması planlanıyordu. Bungie, son birkaç ayın kendileri için zor geçtiğini belirterek, “Birbirimizden ayrı çalışmak zorunda kalarak birşeyler ortaya koyabilmenin yeni yollarını öğrendik. Engellere rağmen, hala hayranlarımızın beklediği kalite seviyesine bağlıyız.” ifadelerine yer verdi.

Destiny 2’nin genişleme üçlemesinin ilk halkası Beyond Light olacak

Destiny 2, genişleme üçlemesi

Beyond Light, bu yılın başlarında Destiny 2’nin büyük genişlemelerinden biri olarak duyurulmuştu. Beyond Light, oyuna gelecek genişleme üçlemesinin ilk bölümü olarak açıklanmıştı. Beyond Light’ın ardından 2021’de The Witch Queen ve 2022’de üçüncü genişleme olan Lightfall yayınlanacak.

Destiny 2: Beyond Light’ta Europa’nın donmuş sınırının üzerindeki Piramit Gemiden doğan karanlık bir imparatorluğa karşı mücadele vereceğiz. Diğer Muhafızlara katılarak ve imparatorluğu ortadan kaldırma yolunda savaşacağız. Bungie büyük genişlemeyle birlikte, devam etmekte olan Season of Arrivals’ı ve Moments of Triumph etkinliğini uzattı. Geliştirici, yeni genişleme içeriği gelene kadar Season of Arrivals boyunca Iron Banner dahil olmak üzere daha fazla etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

Destiny 2: Beyond Light, 10 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye. Bungie ayrıca oyunun yeni nesil PlayStation 5 ve Xbox Series X’e taşınacağını açıkladı. Genişlemede yaşanan gecikmenin yeni nesil sürümlere etkisi olacak mı, şimdilik bilinmiyor.

yorum Yap