Destiny 2: Beyond Light, oyunun dosya boyutunu önemli ölçüde düşürecek

Destiny 2 geliştiricisi Bungie, güncelleme yönteminde bazı değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Oyuncular akında çıkacak olan Beyond Light genişlemesi için tüm oyunu yeniden indirmek zorunda kalacak. Ancak bu hamle bazı iyi haberleri de beraberinde getiriyor.

Bungie, yayınladığı blog yazısında, oyunu tekrar indirmek zorunda kalmanın interneti yavaş veya veri sınırlaması olan oyuncular için kötü haber olduğunu kabul etti. Geliştirici, Destiny 2: Beyond Light‘ı vakit kaybetmek istemeyenler için 9 Kasım’da önyüklemeye açacak. Ardından yeni güncelleme içeriği 10 Kasım’da erişilebilir olacak.

Bungie, Destiny 2’nin güncelleme sistemini değiştiriyor

Destiny 2: Beyond Light

Destiny 2’yi tamamen yeniden indirme gerekliliğinin sebebi, Bungie’nin dosya boyutunu düşürmesi ve oyunun daha hızlı kurulmasına yardımcı olmak için içerik oluşturma ve yamalama sistemini yenilemiş olması. Yüksek dosya boyutu nedeniyle geliştiricinin yeni yamaları indirmeye hazır hale getirmesi 24 saatten fazla sürüyor, ancak Beyond Light genişlemesiyle bu süre 12 saatin altına düşecek.

Ek olarak Bungie önceden yükseltilen veya değiştirilen Destiny 2 içeriklerini Beyond Light güncellemesiyle kaldırıyor. Bungie bunları ölü içerik olarak adlandırıyor. Sonuç olarak oyunun toplam yükleme boyutu yüzde 30-40 azalacak. Destiny 2 dosya boyutu, kullandığınız platforma göre 59 ila 71 GB arasında olacak. Oyun şu anda son genişleme Shadowkeep ile birlikte PlayStation 4’te 120 GB, Xbox One’da 111 GB ve PC’de 95 GB yer kaplıyor.

Beyond Light 10 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series X’te de oynanabilecek. Destiny 2 oyuncuları, yeni genişlemede Jüpiter’in donmuş ayı Europa‘yı keşfedecek. Bir yandan çetin hava şartlarına göğüs germek zorunda kalırken, diğer yandan kadim buzun derinliklerinden yatan sırları gün yüzüne çıkaracak. Yeni bir tehditle birlikte, Stasis adlı dondurucu bir güç de oyuna eklenecek. Muhafızlar, savaş alanına hükmetmek için kökleri Karanlığa dayanan bu yeni elementsel gücü kullanacak. Titan, Büyücü ve Avcı sınıflarının her biri Stasis’i farklı bir şekilde kullanacak.

Destiny 2 geçtiğimiz yıl oynaması ücretsiz modele geçti ancak genişlemeler hâlâ ücretli olarak sunuluyor. Xbox One oyuncuları, Xbox Game Pass ile Beyond Light’ı ücretsiz olarak alacak. Forsaken ve Shadowkeep adlı önceki genişlemeler de yakın zamanda Xbox Game Pass ile ücretsiz olarak sunulmuştu.