Days Gone, PS5’te geriye dönük uyumluluk için 25 GB güncelleme aldı

Sony son zamanlarda birinci parti oyunlarını yeni nesile hazırlamakla meşgul. God of War ve The Last of Us Remastered’ın ardından Days Gone da geriye dönük uyumluluk desteği aldı. SIE Bend Studio, kıyamet sonrası aksiyon oyunu için 25 GB boyutunda büyük bir yama yayınladı. Güncelleme, oyunu PlayStation 5’e hazırlıyor.

Yama notlarına göre 1.70 güncellemesi çeşitli hataları ele alıyor, kare hızını iyileştiriyor ve Days Gone’ın kararlılığını iyileştiriyor. Days Gone, diğer birçok geriye dönük uyumlu oyun gibi, PS5’in Game Boost özelliğinden yararlanacak. Deacon St. John’un Kuzeybatı Pasifik’teki macerası, yeni nesil donanımda daha iyi görseller ve daha yüksek kare hızları sağlayabilir.

Days Gone, PlayStation Plus Koleksiyonu’na dahil edilen oyunlar arasında

Days Gone New Game Plus modu

Days Gone’ın önümüzdeki ay PS Plus üyelerine sunulacak olan PlayStation Plus Koleksiyonu‘na dahil edildiğini hatırlatalım. Böylece hizmete abone olan PS5 kullanıcıları, PS4 dönemine ait öne çıkan birinci ve üçüncü parti oyunlara erişim sağlayabilecek. PlayStation Plus Koleksiyonu’nda yer alan oyunların tam listesine buradan erişebilirsiniz.

Days Gone şu anda PlayStation 4‘te oynanabiliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen kıyamet sonrası zombi oyunu, henüz yeni bir marka olmasına rağmen büyük başarı elde etti. Kısa süre içinde PlayStation’ın en çok satan birinci parti oyunları arasına girdi. PS5 önümüzdeki ay gelecek ve oyuncular, Days Gone’ı yeni nesil konsolda lansman gününden itibaren oynayabilecekler.