CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 ve diğer projelerinin maliyetini açıkladı

Cyberpunk 2077‘nin ne kadar büyük bir oyun olacağını biliyoruz. Devasa haritasından gelişmiş özelleştirme seçeneklerine, yaşam yollarından göz alıcı grafik kalitesine kadar etkileyici bir proje olduğu kesin. Elbette CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 gibi büyük bir oyun için, yüklü miktarda para harcamak zorunda kaldı.

Stüdyo, paylaştığı yeni kurumsal raporunda; Cyberpunk 2077 ve diğer projeler için 448,513 milyon PLN’den (121 milyon dolar) fazla harcadıklarını belirtti. Bu aynı zamanda Cyberpunk 2077’ye gelecek çok oyunculu modun yanı sıra bir sonraki The Witcher oyununun geliştirilme maliyetlerini de içeriyor.

Cyberpunk 2077’nin gecikmesi maliyetleri artırdı

Cyberpunk 2077

2020’nin ilk yarısında oyun projelerine yapılan harcamalar, Cyberpunk 2077’nin gecikmesi nedeniyle %77 artarak 111 milyon PLN’ye (yaklaşık 29,5 milyon dolar) yükseldi. CD Projekt RED’de şu anda iki ayrı geliştirme ekibinin olduğu da belirtildi. Bunlardan biri Cyberpunk üzerinde çalışırken, diğeri Gwent, Thronebreaker ve yeni mobil oyun The Witcher: Monster Slayer üzerinde çalışıyor. Ayrıca yeni bir tek oyunculu The Witcher oyununun projeler arasında olduğu da bildiriliyor.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun mevcut nesil sürümlerini satın alanlar, PS5 ve Xbox Series X sürümlerine ücretsiz yükseltebilecek. Stüdyo, geçtiğimiz günlerde The Witcher 3: Wild Hunt‘ın da yeni nesil konsollara taşınacağını açıklamıştı. Polonyalı stüdyo oldukça hareketli zamanlar geçiriyor.