Cyberpunk 2077, PS4 ve Xbox One sürümleri nedeniyle ertelenmiş olabilir

Cyberpunk 2077 geçtiğimiz günlerde bir kez daha ertelendi. CD Projekt RED, ay başında oyunun gelişim sürecinin tamamlandığını açıklamasına rağmen üçüncü gecikmeyi duyurdu. Stüdyonun CEO’su Adam Kiciński’nin son açıklamaları, sorunun oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinden kaynaklandığını öne sürdü.

Kiciński yatırımcı toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, “Oyun PC için hazır ve yeni nesil konsollarda harika çalışıyor. Bu platformlara planlanan tarihte gelebilirdi. Bununla birlikte oyun hem Sony hem de Microsoft tarafından şimdiki nesil konsollar için onaylanmış olsa da, böylesine büyük ve karmaşık bir oyunun, son optimizasyon süreçleri biraz ek süre gerektiriyor.” dedi.

Cyberpunk 2077 dokuz farklı sürümle gelecek

Cyberpunk 2077, Cyberware kullanımı

CD Projekt RED CEO’sunun açıklamasından Cyberpunk 2077’nin PS4 ve Xbox One için sertifikasyonu geçtiği anlaşılıyor. Ancak stüdyo henüz oyunun performansından memnun değil. Kiciński ayrıca ekibin aksiyon RPG oyununun 9 versiyonu üzerinde aktif olarak çalıştığını da belirtti. Cyberpunk 2077 aşağıdaki platformlar için geliştiriliyor:

  • PS4
  • PS4 Pro
  • Xbox One
  • Xbox One X
  • PC
  • Xbox Series S ve Series X ile uyumlu sürümler
  • PS5 ile uyumlu sürüm
  • Stadia

Cyberpunk 2077, PS5 ve Xbox Series X/S’te önce geriye dönük uyumlulukla oynanabilecek. Yine de süper hızlı SSD ve donanımın gücüyle daha yüksek bir performans bekleyebiliriz. Geliştirici ayrıca PS4 ve Xbox One sürümlerini satın alan oyunculara 2021’de yeni nesil yükseltmeleri ücretsiz sunmayı planlıyor.

Cyberpunk 2077’nin yeni çıkış tarihi 10 Aralık olarak belirlendi. CD Projekt RED, gecikmenin salgın sürecinin getirdiği zorluklardan kaynaklandığını öne sürmüştü. Geliştiricilerin evden çalışma modeline geçmesi oyun sektöründeki birçok projenin ertelenmesine neden oldu. Ayrıca CDPR ekibi, oyunun ertelendiğini duyurmasının ardından bazı hayranlardan ölüm tehditleri almaya başladı. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

yorum Yap