Cyberpunk 2077’nin kupa sayısı ortaya çıktı

Cyberpunk 2077 yaklaşık iki ay sonra piyasaya sürülecek ancak birisi Platin kupayı açtı bile. Elbette böyle bir başarı şu anda sadece bir CD Projekt RED geliştiricisine ait olabilir. Platin kupanın açılması, heyecanla beklenen RPG’nin kupa sayısını da ortaya çıkardı.

CD Projekt’in kalite kontrolden sorumlu başkanı Łukasz Babiel, platin kupa kazandığını ortaya koyan bir ekran görüntüsü paylaştı. Geliştiricinin paylaşımı kupaları ve isimleri göstermese de kupa sayısını ortaya koyuyor. Cyberpunk 2077’nin kupa listesi toplamda 45 kupayla gelecek. Liste şu anda 1 Platin, 1 Altın, 17 Gümüş ve 26 Bronz kupadan oluşuyor.

Cyberpunk 2077 kupa sayısını ortaya koyan ekran görüntüsü:

Cyberpunk 2077 kupa sayısı

Cyberpunk 2077’nin platin kupasının açılabilir olması, oyunun tamamlanmaya yakın olduğunu ve çıkış tarihine bağlı kalacağını da gösteriyor. Stüdyo Başkanı Adam Kiciński, yakın zamanda yapılan bir yatırımcı toplantısında “Her şey yolunda ve 19 Kasım’da piyasaya sürmeyi planlıyoruz” demişti.

Cyberpunk 2077’nin kupa listesi The Witcher 3: Wild Hunt kadar geniş değil. The Witcher 3’te DLC içerikleri dışında, 42’si Bronz olmak üzere toplam 53 kupa vardı. Kupa sayısının daha az olması, oyunun kapsamının daha küçük olabileceğini gösteriyor olabilir mi? Buna şimdilik cevap veremiyoruz.

Kupa listesinin detaylı olarak gösterilmemesi nedeniyle, Night City’de geçecek hikayede neler olacağı belirsiz. Daha detaylı bilgi için muhtemelen lansmana kadar beklemek zorunda kalacağız. Bu arada CD Projekt RED, 18 Eylül Cuma TSİ 19:00’da gerçekleşecek bir sonraki Night City Wire canlı yayını sırasında Cyberpunk 2077 hakkında daha fazla bilgi sunacak. İzleyiciler, etkinlikte yeni bir Night City turunun yanı sıra ve soundtrack parçalarının nasıl yapıldığını görebilir.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun şimdiki nesil kopyasını satın alan oyuncular, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerine ücretsiz olarak yükseltebilecek. Şimdiki ve yeni nesil sürümlerin kupa listelerinin aynı olup olmayacağı hakkında herhangi bir bilgi gelmedi.