Cyberpunk 2077’nin PS Store’dan kaldırılması diğer platformlardaki satışları da etkiliyor

Cyberpunk 2077, PS Store’dan kaldırılsa da; CD Projekt RED, oyunu düzeltip yeniden mağazaya getirmek için yoğun bir çaba harcıyor. Stüdyoya göre oyunun PlayStation gibi önemli bir ekosistemden çıkarılması oyuncuların kararında etkili oluyor. Şirketin iş geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michał Nowakowski, Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’dan kaldırılmasının diğer platformlardaki satışları da olumsuz etkilediğini öne sürdü.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin yeniden PS Store’a getirilmesinin Sony’nin kararı olduğunu açıklamıştı. Yatırımcı toplantısı sırasında stüdyoya oyunun satışları hakkında da sorular soruldu. Nowakowski, herhangi bir rakam vermemiş olsa da, satışların iki ana faktör tarafından yönlendirileceğini söyledi. Bunların Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümünün piyasaya sürülmesi ve oyunun PS Store’a dönüşü olduğunu belirtti. Ardından Sony’nin kararının önemli olduğunu, çünkü diğer platformlardaki satın alma kararlarını etkilediğini sözlerine ekledi.

Nowakowski yaptığı açıklamada, “Bu yıl Cyberpunk 2077 satışlarının her şeyden önce, üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz iki ana unsur tarafından yönlendirileceğine inanıyorum. İlki oyunu yamalamak ve güncellemek. Bu aynı zamanda Sony mağazasına geri dönüşle sonuçlanmalı. Açıkçası Sony’nin kararı birçok oyuncu tarafından çok bekleniyor ve bunun yalnızca PlayStation’daki değil, diğer platformlardaki oyuncuların da satın alma kararlarını etkileyebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle bu bizim için önemli.” ifadelerine yer verdi.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’de yaptığı hataları tekrarlamak istemiyor

Cyberpunk 2077 krizinden ders alan CD Projekt RED, bundan sonra oyunlarını lansmana hazır olduğunda pazarlamaya başlayacağını ve oynanış görüntülerinin tüm platformlarda sergilenmesini sağlayacağını duyurdu. Stüdyo böylece oyuncuları istemeden yanlış yönlendirmenin önüne geçecek. Nowakowski bu konu hakkında, “Kampanyalar başladığında, beklentileri tüm platformlarda doğru şekilde yönetmeyi hedefliyoruz. Bu, konseptlere değil, düzgün oynanış görüntülerine odaklanmak anlamına geliyor. Ayrıca oyunlarımızın görüntülerini, yayınlanacakları tüm platformlarda sergileyeceğiz.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 için ikinci büyük güncelleme (1.2 yaması) yayınlanmıştı. Oyundaki yüzlerce hataya çözüm getiren yeni yama, oyunun PS Store’a dönmesine yardımcı olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

yorum Yap