Capcom, Resident Evil Village haritasını ve Mother Miranda karakterini paylaştı

Resident Evil Village, büyük bir haritaya sahip ve gerçekçi atmosferiyle şimdiye kadarki en sürükleyici korku oyunlarından biri olacak. Capcom, IGN’e özel olarak oyunun haritasını ortaya çıkardı ve Mother Miranda karakterine ilk bakış sundu.

Resident Evil Village haritasında, aşağıdaki görselde görebileceğiniz üzere dört ana konum var. Bunlar; Castle Dimitrescu, House Beneviento, Heisenberg’s Factory ve Moreau’s Reservoir olarak adlandırılmış. Köy içindeki diğer bölgeler arasında Maiden of War, Cemetery, Luiza’s House ve Suspension Bridge yer alıyor. Haritanın alt kısmında yer alan Moreau’s Reservoir konumunda, boss savaşının olabileceğine işaret eden bir canavar yer alıyor.

Resident Evil Village haritası:

Resident Evil Village haritası
Büyütmek için görseli yeni sekmede açabilirsiniz

Mother Miranda, köylülerin taptığı bir varlık olacak

Resident Evil Village, Mother Miranda

Capcom ayrıca Resident Evil Village’ın bir diğer karakteri Mother Miranda’nın portresini de paylaştı. Miranda’nın köyde kendisini takip eden bir tarikatı var gibi görünüyor. Capcom, onu “köylülerin taptığı bir varlık” olarak tanımlıyor. Portresi, köylülerin onu bir tür yüksek güç olarak gördüklerini gösteriyor.

Yönetmen Morimasa Sato, “Mother Miranda’yı oyuncuların oyunu oynayarak öğrenmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Ama şunu söyleyeceğim: Anne Miranda ve karakterinin iç yüzü oyunda son derece önemli faktörler olacak” dedi. Görünüşe göre Dimitrescu kalesinin dışında bizi bekleyen tehditlerin merkezinde bu gizemli karakter yer alacak.

Sanat Yönetmeni Tomonori Takano ise kargaların, Anne Miranda’nın tasarımında önemli rol oynadığını söyledi. Takano, “Maske bir karga gagasını andırıyor. Kargalar bir korku sembolü olarak bütünüyle Village için de bir tema işlevi görüyor ve oyunda görünüyorlar. Köy içinde sembolik bir rolü olduğu için, aynı tasarım temasını Anne Miranda için de uyguladık.” şeklinde konuştu.

Resident Evil Village, 7 Mayıs‘ta PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Google Stadia ve PC için piyasaya sürülecek. Korku serisinin yeni oyununun 15 Nisan’da yayınlanması beklenen ikinci demo sürümü ile ilgili detaylara buradan erişebilirsiniz.

yorum Yap