Call of Duty 2021, 2. Dünya Savaşı temasına geri dönebilir

Activision, Şubat ayında yaptığı açıklamada 2021 yılında yeni bir Call of Duty oyunu geleceğini doğrulamıştı. Ortaya çıkan yeni söylentiler, serinin bir sonraki oyununun 2. Dünya Savaşı temasına geri döneceğini ve Call of Duty WWII: Vanguard adıyla çıkacağını öne sürüyor.

Haberi bağımsız olarak kendi kaynaklarıyla doğrulayan Modern Warzone ve Eurogamer’a göre bu yılki Call of Duty’nin arkasında Sledgehammer Games olacak. Geliştiricinin yeni oyunu, 2017 piyasaya sürdüğü Call of Duty: WWII‘yi takip edecek. Modern Warzone, Vanguard adının yer tutucu olduğunu ve duyurulmadan önce değiştirileceğini bildirirken; Eurogamer’ın kaynakları, oyunun Call of Duty WWII: Vanguard adıyla çıkacağını iddia ediyor.

Modern Warzone, Vanguard’da bazı sahnelerin 1950’lerde, 2. Dünya Savaşı’nın 1945’te bitmediği alternatif bir tarihte geçtiğini söylüyor. Ancak Eurogamer, oyunun geleneksel bir WWII temasına sahip olacağını öne sürüyor. Ayrıca son beş yıldır Call of Duty oyunlarını doğru bir şekilde sızdırdıklarını ve bu raporlara çok fazla ağırlık verdiklerini belirtiyor. Eğer iddialar doğruysa; seri, son 10 yıl içinde ikinci kez 2. Dünya Savaşı‘na dönecek.

Call of Duty WWII: Vanguard, Warzone’a entegre edilecek mi?

call of duty: wwii

Eğer Call of Duty WWII: Vanguard gerçekse, Warzone‘un yeni oyuna nasıl entegre edileceği merak ediliyor. Farklı ortamlar ve silahlar göz önüne alındığında, oynaması ücretsiz battle royale oyunu yine büyük bir değişim geçirebilir. Activision, Warzone‘u seriye yaptığı katkıları göz önünde bulundurarak desteklemeye devam etmeyi planlıyor. Yayıncının en az önümüzdeki beş yıl boyunca her Call of Duty oyununun Warzone’a entegre edeceği iddia ediliyor. Warzone, serinin yıllardır süregelen formülünün dışına çıkarak yıllık ücretli sürümlere ücretsiz bir alternatif ekledi.

Sledgehammer’ın aslında Black Ops Cold War’ı geliştireceği düşünülüyordu. Ancak Treyarch, 2018 yılında yaptığı Black Ops 4 oyunundan sadece iki yıl sonra Black Ops Cold War için kolları sıvadı. Diğer bir ihtimal olan Infinity Ward ise Modern Warfare ve Warzone üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geriye tek ihtimal Sledgehammer Games kalıyor. Şimdilik tahmin yürütmek oldukça zor ancak Activision, stüdyoyu üçer yıllık geliştirme döngüsüne yeniden dahil edebilir.

Call of Duty WWII: Vanguard için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

yorum Yap