Call of Duty: WW2 incelemesi: Savaşı yaşayın!

90%
Harika!

Call of Duty: WW2 İnceleme Puanı

Call of Duty: WW2 savaşın atmosferini tüm gerçekçiliği ile yansıtan başarılı bir deneyim olarak karşımızda. İkinci Dünya Savaşına ilgi duyan oyuncuların keyifli zamanlar geçireceklerine eminiz.

  • Criteria

Call of Duty, dünyanın en büyük oyun serilerinden birisi. Call of Duty: WW2 ise oyunda bize 3 seçenek sunmakta. Tekli modda Amerikan askeri olarak oynamak, çok oyunculu olarak onlarca farklı mod ile kıyasıya savaşmak ve nazi zombiler modu bu 3 seçeneği oluşturmakta. Önceki Call of duty serilerine göre çok daha efektif bir oyuncu kontrolü söz konusu, hareketler çok daha hassas ve gerçekçi olarak karşımıza çıkıyor. Ateş etme hissiyatının ise gözle görülür bir şekilde geliştirildiğini söyleyebilirim. Call of Duty: WW2 incelemesi başlasın!

Call of Duty: WW2 ile savaşın atmosferini hissedin!

call of duty: wwii the war machine dlc Call of Duty: WW2

Call of Duty: WW2’de dikkat çekmek istediğim bir konu: gerçekçi sesler. Headshot attığınız zaman, şarşör değiştirdiğiniz zaman veya ateş ettiğiniz zaman çıkan sesler çok gerçekçi, üzerinde çok iyi çalışıldığı belli. Her silahın ses tonları farklı ve yine her silahın şarjör değiştirme animasyonları bile özel olarak tasarlanmış. Oyundaki en büyük değişiklik ise canınız azalmaya başladı mı bunu ses ve ekranlardan, kalp atışlarınızdan anlıyor olmanız. Canın seviyesini gösteren bir bar bulunmuyor.

Tekli Mod

Call of Duty: WW2’de ana karakter olarak Er Ronald “Red” Daniels‘i yönetiyoruz ve onunla beraber savaşan yol arkadaşları da sizinle. Normandia çıkarması ile başlayan oyun harika bir açılış sahnesi ile sizi ekran ve konsol başına kilitleyecek. Karşıdaki keskin nişancılar, sürekli ateş eden tanklar ve hava bombardımanı eşliğinde müthiş bir cephe çarpışması. Söylerken bile tüyleri ürperten bu cümlelerin bir de oyun başındayken vereceği hissiyatı düşünün.

Düşman dinamikleri çok iyi hazırlanmış ve Call of Duty: WW2’de sizin attığınız bombayı size geri atabilen, savunma stratejileri oluşturup sizi zorlayabilen akıllı düşmanlar ile mücadele edeceksiniz. Yapay zekanın karşısında oldukça zorlanacağınızı söyleyebilrim, tank, dipçik ve ağır makineli silahlar ile tam bir baş belası olabiliyorlar.

Kısaca Call of Duty: WW2; tek oyunculu modu yoğun yakın savaşın mükemmel görseller ve ses tasarımıyla hayata geçtiği muhteşem 6+ saatlik bir vitrin. Silah sesleri, silahların yeniden yüklenmesinin verdiği doygunlukla sizi çevreleyen ölüm, yıkım, dokunaklı bir şekilde doğal ortamın zenginliği ile uyumlu bir şekilde eşlik ediyor.

Çok Oyunculu Mod

Call of Duty: WW2 Süvari sınıfıOyunun en can alıcı bölümü çoklu oyuncular ile oynanan çevrimiçi bölümü. Başlangıçta Call of Duty: WW2 size 5 özel oyuncudan bir tanesini seçme fırsatı sunmakta. Bu oyuncuların hepsi ayrı özellikler ile donatılmışlar. Online modu oynadıkça ne kadar heyecanlı ve eğlenceli olduğunu fark edeceksiniz. Özellikle arkadaşlarınız ile toplandığınız gecelerde Team Deatchmatch modunda çok eğleneceksiniz. Oyundaki diğer modlar ise Search and Destroy, Deathmatch, Capture the Flag ve Headquarters olarak geçiyor.

Özellikle Headquarters çok daha küçük olsa da, Destiny 2’deki Tower gibi oyun içi bir merkez görevi görüyor. Burada, Kontratlarınızı ve Emirlerinizi alabilir, Call of Duty: WW2 etkinliklerini izleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli silahlarla özel bir test sahasında pratik yapabilirsiniz ve hatta küçük bir oyun içi ücretiyle (gerçek parayla değil) Pitfall II ve Fishing Derby gibi klasik oyunları oynayabilirsiniz.

Geçmiş oyunlarda olduğu gibi, Call of Duty: WW2‘de diğer oyuncularla yarışmak için bazı yeteneklerin kilidini açmanızı gerektiriyor ve XP erken kazanarak uygulamak önemli. İnanılmaz nişancılık becerileriniz olmadıkça, ilk beş sıradaki rütbeler, beşinci seviyeye ulaşana kadar ekipman dezavantajı nedeniyle iyi bir KD oranı elde etmek zor. Bu noktada bazı iyi silahların kilidini açarak, onlarda yeterli düzeye gelmek gerekiyor.

Sınıflara ilk kez girdiğimde, bireysel karakter ve silah seviyelerinin üzerine yeni bir seviye belirleme sistemi ekledikleri için endişeliydim, ancak WW2’de iyi bir ek olarak ortaya çıktılar. Beş Bölüm (Infantry, Airborne, Armored, Mountain ve Expeditionary) var. Her birinin belirli bir silah sınıfı için kendi özel açılabilir avantajları mevcut.

Call of Duty: WW2‘nin çok oyunculu modu, dokuz normal harita, sezon geçişi sahiplerine özel haritalar ve üç Savaş modu haritasını içeriyor. Bununla birlikte, haritaların çoğu tasarım olarak çok benzer geliyor. Küçük, uzun, çoğunlukla üç şeritliler ve genellikle tabanca ve shotgun yerine otomatik tüfekler ve SMG’ler tercih ediliyor. Yine de, kesinlikle keskin nişancı tüfeklerini inanılmaz şekilde kullanan oyuncularla karşılaştım. Tüm bunlar bir yana, haritalar her iki tarafta da daha dengeli hissettiriyor.

call of duty: ww2 sınırsız sprint
Grafikler

Oyunun çıktığı seneyi göz önünde bulundurursak Call Of Duty: WW2 kusursuza yakın bir performans sağlıyor. Binaların hasar gördükleri zaman değişmesi ve düşman askerlerinin yaralandıkları bölgelerin belirgin olması, askerin yara şiddetine göre acı çekmesi gibi detaylar oyunun kalitesini ortaya koymakta.

Sonuç

Call of Duty: WW2 arasının her kuruşuna değen, sizi yakın tarihin en kanlı savaşlarının birisinde adeta yaşatan harika bir deneyim. Oyunun PlayStation Store fiyatları ise biraz pahalı…

Call of Duty: WW2 Gold Edition – 254 TL

Call of Duty: WW2 – Digital Deluxe – 399 TL

Oyun hakkındaki tüm haberlere buradan erişebilirsiniz.