Call of Duty: Warzone, internet trafiğini yine rekor seviyeye çıkardı

Call of Duty: Warzone, yüksek boyutlu güncellemeler ile zaman zaman internet trafiğinde büyük artışa neden oluyor. Oynaması ücretsiz battle royale oyunu, yeni yayınlanan Season Two Reloaded güncellemesiyle yeni bir rekor kırdı. Virgin Media, 31 Mart Çarşamba günü veri indirmelerinde en yüksek noktayı gördüğünü bildirdi.

Call of Duty: Warzone’un Season Two Reloaded güncellemesinin yeni sürümü internetteki veri akışına önemli ölçüde etki etti. Güncelleme, Black Ops Cold War için önceki gün yayınlandı, ancak Salı günü indirmeyen oyuncuların da ertesi gün oluşan yoğun trafiğe katkısı olabilir. Virgin, ilginç şekilde 30 Mart Salı gününün İngiltere’de veri indirmeleri açısından 2021’in en sakin hafta içi günü olduğunu belirtti.

Call of Duty: Warzone, oyun boyutunda güncellemeler alıyor

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone Season Two Reloaded güncellemesi; PC için 52 GB, konsollar için 58 GB gibi devasa boyutlarda geldi. Oyunun güncellemeleri, çoğu oyunun boyutundan daha büyük hale geldi. Warzone’un milyonlarca oyuncuya sahip olduğu düşünüldüğünde güncelleme sürecinin trafiği gözle görülür şekilde yükseltmesi artık şaşırtıcı değil. Ancak Season Two Reloaded, oyunun genel dosya boyutunu düşürdü ve bu değişikliğin gelecekteki güncellemelerin boyutunu da azaltması bekleniyor.

Call of Duty oyunları ilk defa trafik rekoru kırmıyor. Şubat ayında Warzone ve Black Ops Cold War için yayınlanan 2. Sezon güncellemesi de gözlemlenen en yüksek trafiğe neden olmuştu. Ayrıca serinin son oyunu Black Ops Cold War’un PS5 ve Xbox Series X/S konsollarıyla aynı dönemde çıkması da indirilen veri miktarını yükseltmişti.

Activision bu yıl serinin bir sonraki oyununu piyasaya sürecek. Gelen son raporlara göre 2. Dünya Savaşı temalı yeni oyunun adı belli oldu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

yorum Yap